690 680 960

Atakował kobiety pięściami i nożem. 39-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 39–letni mieszkaniec z Łukowa, który zaatakował dwie kobiety. Najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Policjanci oraz prokurator cały czas prowadzą czynności w sprawie ataków na kobiety, do których doszło we wtorek w Łukowie. Pierwszą ofiarą napastnika była spacerująca bulwarem nad Krzną 27-latka. Przed południem podjechał do niej rowerzysta. Chwycił kobietę za ubranie i zaczął ją szarpać.

Kiedy przestraszona piesza zaczęła krzyczeć, napastnik kilkakrotnie uderzył ją pięścią w głowę. Pokrzywdzona upadła na ziemię, jednak nawet to nie przerwało ataku. Dopiero po chwili mężczyzna przestał zadawać ciosy, wsiadł na rower i odjechał. O wszystkim zaalarmowana została policja.

Pobita 27-latka została opatrzona przez ratowników medycznych, następnie przetransportowano ją do szpitala. Jak nas poinformowano, na szczęście nie doznała poważniejszych obrażeń ciała.

Niedługo później napastnik zaatakował ponownie. Tym razem przed jednym z bloków przy ulicy Orzeszkowej. Podszedł do kobiety, która myła piwniczne okienka. Wyciągnął nóż po czym zaczął zadawać nim 72-latce ciosy. Ostrze trafiło w szyję i w plecy. Po wszystkim uciekł. Rana kobieta trafiła do szpitala.

Przeprowadzone przez policjantów zakrojone na szeroką skalę działania szybko przyniosły efekt. Już po ponad dwóch godzinach zatrzymany został 39–letni mieszkaniec z Łukowa. Mężczyzna został już przesłuchany, jednak śledczy na razie nie chcą zdradzać, jakie motywy nim kierowały. Przedstawili mu za to zarzut usiłowania zabójstwa.

Jednocześnie do sądu skierowany został wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Został uwzględniony, w wyniku czego 39–latek trafił do celi.

(fot. Policja Łuków)

11 komentarzy

 1. Och przecież on kocha kobiety jak prezes.

 2. Ulotki, żeby bardziej na siebie uważać nie pomogły?

 3. „Jak nas poinformowano, na szczęście nie doznała poważniejszych obrażeń ciała”

  Czyli kobiecie nic się nie stało, a zwyrodnialcowi grozi nawet dożywocie. Co innego, gdyby przejechał ją samochodem. Wtedy mógłby nawet ją zabić, a dostałby najwyżej kilka lat. I ilu miałby tu obrońców. Źle to obmyślił.

 4. Jak napadać na ludzi, w tym kraju, to tylko jadąc rowerem po chodniku. W tym kraju rowerzyści są bezkarni.

 5. Albo jakiś psychopata albo typowy incel, ale to trochę wina społeczeństwa bo nikt go nie pokochał a nawet karłów, przygłupów i pryszczatych się kocha tylko że pod warunkiem że będą aktywni społecznie i będą zagadywać, pewnie nieśmiały i wszyscy go olali, standardowa sytuacja.

 6. Znając to forum spodziewam się tekstów typu:
  -może wlazły mu pod koła, wiec się zdenerwował
  -łażą te święte krowy jak chcą, a potem płaczą
  -same są sobie winne
  -piesze nie miały OC, tablic, kamizelki, kasku…

 7. Do łagru z nim, a nie aresztu.

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas