Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Aresztowano nożownika ze Spółdzielczości Pracy. Chciał zabić dla zabawy

Sąd tymczasowo aresztował 44-latka, który ponad tydzień temu bez powodu zaatakował nożem przechodnia. Będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa.

Przypomnijmy, niecałe dwa tygodnie temu, w nocy z piątku na sobotę, na pogotowie ratunkowe zgłosił się zakrwawiony 45-letni mężczyzna, który posiadał ranę kłutą klatki piersiowej. Zaskoczonym ratownikom wyjaśnił, że został zaatakowany nożem. Wobec zagrożenia zdrowia rannego, został on natychmiast przetransportowany karetką do szpitala, gdzie przeszedł operację. Jak informują lekarze, obecnie jego stan się poprawia i nie grozi mu już niebezpieczeństwo utraty życia.

O całym zdarzeniu pogotowie zaalarmowało policję. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z pionu kryminalnego V Komisariatu Policji, którzy po kilku dniach wytężonej pracy wyjaśnili okoliczności i przebieg zdarzenia a także dane sprawcy, który tego dokonał. Po ustaleniu miejsca jego pobytu, we wtorek rano w barakach przy al. Spółdzielczości Pracy doszło do jego zatrzymania. Po przesłuchaniach, 44-letni Sławomir W. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Jak wyjaśnił, zaatakował pokrzywdzonego bez wyraźnego powodu.

Jak się okazało, dla zatrzymanego to nie jest pierwszy kontakt z wymiarem sprawiedliwości -Sławomir W. w przeszłości wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem- wyjaśnia kom. Renata Laszczka – Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. -Odpowiadał m.in. za rozboje, pobicia i bójki. Kilkanaście lat spędził w zakładach karnych. Na wniosek policjantów z V Komisariatu Policji oraz Prokuratury Rejonowej Lublin- Północ Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo