Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Areszt za znęcania się nad żoną oraz groźby wobec członków rodziny. Mężczyzna groził bliskim siekierą i wiatrówką

Mieszkaniec gminy Kłoczew najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. 63-latek usłyszał zarzuty za znęcania się nad żoną oraz groźby wobec członków rodziny. Do awantur dochodziło najczęściej wtedy, gdy był nietrzeźwy. Mężczyzna wyzywał, bił i groził trzymając w ręku siekierę, a nawet pistolet – wiatrówkę gazową.

Ryccy policjanci zatrzymali 63-latka i przewieźli go do aresztu. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna posiadał przy sobie krótki pistolet – wiatrówkę gazową, została ona zabezpieczona.

W poniedziałek zatrzymany usłyszał zarzuty fizycznego i psychicznego znęcanie się nad żoną oraz groźby wobec innego członka rodziny. Jak wyjaśnił „chciał tylko zastraszyć żonę”.

Wczoraj sąd po analizie akt postępowania, przychylił się do policyjnego oraz prokuratorskiego wniosku i postanowił zastosować wobec podejrzanego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres najbliższych 3 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. Policja Ryki)

4 komentarze

  1. Taki mały, a taki agresywny. Obstawiam, że kierowca aŁdi.

  2. Za kilka dni ochłonie i przyjdzie do Mnie ,że już nic nie chce w tej sprawie i uchylić mu areszt.

  3. Co najwyżej audi 80