Areszt za marihuanę i uprawę konopi (zdjęcia)
19:09 02-10-2023

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z Dęblina weszli na posesję zamieszkiwaną przez 33-letniego mieszkańca powiatu ryckiego. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna posiada środki odurzające. Ich przypuszczenia potwierdziły się.
– W pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych policjanci ujawnili słoiki z zawartością suszu roślinnego, pęk wysuszonych krzaków konopi indyjskich, doniczki z krzakami roślin konopi w różnej fazie wzrostu. Natomiast na terenie posesji policjanci znaleźli kolejne krzaki konopi. Najwyższa z roślin miała ponad 1,5 metra wysokości – relacjonuje aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak z ryckiej Policji.
Znalezisko zostało zabezpieczone. Badanie wykazało, że susz to marihuana. Ścięte rośliny trafią natomiast do biegłego. 33-letni mieszkaniec powiatu ryckiego trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, między innymi uprawy konopi oraz wytworzenia środka odurzającego w znacznych ilościach.
– Wczoraj Sąd Rejonowy w Rykach na wniosek Prokuratury i Policji zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – dodaje aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak.

fot. Policja Ryki

fot. Policja Ryki

fot. Policja Ryki
Dla mnie broń przy pracownikach firmy „policja” jest tak samo nie legalna jak konopia u tego mężczyzny
W ciemnej tej celi na zgniłym posłaniu
Młody gitfunfel kopyrta
Pikawa mu stawa w tem wolnym konaniu
To młody gitfunfel kopyrta
Przy jego tem koju gitsiorka przycupła
Młodemu gitowi nawija
Ty wrócisz do funfli, Ty wrócisz do zgredki
Gdy tylko zakwitną nagietki
Nad ranem znaleźli młodego gitowca
Złożyli go w ciemnej mogile
A gity, jak stali, się wszystkie chlastali
To młody gitfunfel kopyrtnął