Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Areszt dla sprawcy śmiertelnego potrącenia w Nadrybiu, dozór dla pasażera

Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował w sobotę tymczasowy areszt wobec 19-latka, który w czwartek przed północą kierując oplem potrącił motorowerzystę i zbiegł z miejsca wypadku. 55-letni kierowca jednośladu zmarł.

W czwartek przed północą w miejscowości Nadrybie gm. Puchaczów doszło do potrącenia motorowerzysty. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia samochodu z motorowerzystą. Kierujący autem odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Na skutek odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 55–letni kierujący motorowerem, mieszkaniec gm. Uścimów.

Łęczyńscy policjanci na podstawie analizy materiałów wytypowali opla jako markę pojazdu, który mógł brać udział w wypadku. Funkcjonariusze sprawdzili, kto w najbliższej okolicy posiada opla zafirę.

W piątek rano policjanci odnaleźli uszkodzony samochód na terenie gm. Puchaczów. Okazało się, że pojazdem tym kierował 19-letni mieszkaniec gm. Puchaczów. Mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Kryminalni ustalili, że razem z nim podróżował 33-letni mieszkaniec Lublina. Wczoraj po południu Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec 19-latka 3-miesięczny tymczasowy areszt, natomiast wobec 33-latka dozór policji.

2014-09-07 10:21:47
(fot. Policja Łęczna)

5 komentarzy

  1. Za co ten 33 latek dostał dozór policji bo nie wiem.Za to,że był pasażerem?

  2. za to, że tez nie udzielił pomocy poszkodowanemu… miał język w buzi by powiedzieć „stop”

    • Dokładnie. Obaj powinni dostać porządny wyrok skazujący na odsiadkę bez zawieszenia. Dlaczego? Dlatego, żeby byli przykładem tego, że pomocy należy bezwzględnie udzielić i nie opłaca się od tego obowiązku uchylać. Są sytuacje gdy w porę udzielona pierwsza pomoc i wezwana na czas karetka pogotowia ratują życie. Pamiętajmy, że każdy z nas może takiej pomocy potrzebować.

  3. Za co dozór to za mało za nie udzielenie pomocy

  4. a jak ty bys niemiał opcji ratunku bo kierowca by sie ciebie nie słychał tez bys tak twierdził młodych juz trzeba karac? Kazdemu mogło to sie zdarzyc

Z kraju

Polityka i społeczeństwo