Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Arena Lublin i Centrum Spotkania Kultur zmienią barwy na zielone

Z okazji narodowego święta Irlandii dwa lubelskie obiekty zmienią dzisiaj swoje barwy. Zostaną podświetlone na zielono, który jest narodowym kolorem Irlandczyków.

W dniu dzisiejszym obchodzone jest narodowe święto Irlandii, czyli dzień św. Patryka. Dla Irlandczyków jest to jeden z najważniejszych dni w roku, mają wolne od pracy i wspólnie świętują. Wszyscy przebierają się na zielono, który to kolor jest symbolem kraju i piją duże ilości piwa.

Dzień ten jest również hucznie obchodzony w wielu krajach na całym świecie. Z roku na rok święto staje się coraz popularniejsze także w Polsce. W ubiegłych latach organizowane były liczne koncerty, imprezy, pokazy tradycyjnego tańca, a w wielu pubach podawano zielone piwo.

W tym roku, z uwagi na ograniczenia, tego typu wydarzeń nie będzie, jednak na zielono zostanie podświetlonych wiele obiektów. W Lublinie będą to stadion Arena Lublin oraz budynek Centrum Spotkania Kultur. W pierwszym przypadku nastąpi to w godzinach od 19 do 22, w drugim zaś od godziny 18 do 22.

(fot. MOSiR Lublin)

8 komentarzy

 1. wszyscy Irlandczycy, wiedzący gdzie jest Lublin, są dumni.

 2. Ciekawe ile takie bzdury będą kosztować… podświetlanie takich obiektów jak CSK i Arena raczej tanie nie jest. Ale widać pieniędzy nie brakuje…

  • I tak są podświetlone. Jak na polski dzień niepodległości BurjKhalifa w Dubaju była podświetlona na biało-czerwono, to nie przeszkadzało?

   • Dubaj jest zbudowany na imigrantach, stanowiących 80% populacji. Znaczna ich część to Polacy, nie licząc dziesiątek tysięcy polskich turystów rok w rok. To miasto turystyczne, więc opłaca im się dać taki akcent, który wytworzy jakąś więź i przyciągnie jeszcze więcej ludzi. Należy też dodać, że Burj Khalifa jest już światowym symbolem budownictwa jak Wieża Eiffela i jego podświetlenie niesie się samo w świat.
    Jaki natomiast sens ma to w przypadku Irlandczyków i nic nieznaczącego na świecie Lublina?

   • Ja w Dubaju podatków nie płacę. Zrozumiałbym takie akcje jakby działy się w mieście jakieś imprezy, wtedy ludzie mogliby podziwiać i „poczuć” klimat… a tak to chooj wie dla kogo, po co, na co?

  • przecież kolesie inspiratora muszą w lockdownie z czegoś lody kręcić. Zapłacą wszyscy mieszkańcy, łysy nie bo mieszka na wichurze

 3. znowu „zabawa” za nasze publiczne pieniądze ! dwa obiekty które kosztowały setki mln złotych, które cały czas przynoszą straty i są na minusie… jakieś kilkanaście baniek rocznie kosztuje utrzymanie tych molochów, dług LBN to już ponad 1,5 MLD zł!! ale co tam bawmy się …. :/ żenada CHLEBA nie igrzysk!

 4. Deweloper miał gest