690 680 960

APEL: Szukamy domu dla bezdomnych piesków

Nasza Czytelniczka zgłosiła się do nas z prośba o przekazanie informacji dotyczącej piesków znalezionych na ogródkach działkowych. Wspólnie szukamy dla nich nowego domu.

Na ogródki działkowe w Lublinie kilka tygodni temu ktoś wyrzucił maleńką sunię w ciąży. Ktoś czasem widział jak biega z brzuchem, podejrzewali, że może być ciężarna. Niestety nikt w porę nie zareagował.

Teraz mamy sunię mamę i 6 maluchów, które może ważą po pół kg i mieszczą się na dłoni. Sunia wygląda jak mini border collie i na oko może ważyć ok. 8 kg, max 10. Jest maleńka, wystraszona i skrzywdzona przez człowieka. Podchodzi tylko do Państwa, pod których domkiem się oszczeniła. Podchodzi, kładzie się i wystawia brzuszek do głaskania.

Maluchów jest sześć. Czarnej maści są suczki, a beżowe to pieski. Jedną dziewczynkę zabrała córka Pana do domu, bo bardzo się trzęsła i mało ruszała. W konsultacji z weterynarzem, trzeba było ją zabrać do ciepłego miejsca i dobrze ogrzać. Maleńka jest u niej awaryjnie – tymczasowo.

Maluchy na pewno mają miesiąc, ponieważ z relacji działkowiczów, już 12 października było słychać pisk spod domku. Niestety sunia zrobiła sobie norę bardzo daleko i głęboko i dopiero kilka dni temu maluchy się pokazały i można było zobaczyć ile ich jest. Dzisiaj dowiedzieliśmy się o całej sytuacji.

Kochani potrzebujemy pilnie pomocy, domów tymczasowych dla suni i maluchów. Mama nie może tam zostać, jest piękna i malutka i koniecznie trzeba ją wysterylizować.

Chcemy znaleźć szczeniakom dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej. Zastrzegamy sobie prawo wyboru domu. Nie decyduje kolejność zgłoszeń !

Szczeniaki szybko dorastają – trzeba je wychować na mądre i dobre psy. Adoptując malucha, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Psa nigdy nie można porzucić. Żaden wyjazd, kłótnia w rodzinie, narodziny dziecka czy przeprowadzka nie zwalniają nas z człowieczeństwa. Zwierzę nie jest rzeczą. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zgoda na wizytę przed i po adopcyjną oraz sterylizacja w odpowiednim wieku.

Kontakt w sprawie adopcji:
tel: 603-527-119
e-mail: [email protected]

2013-11-10 17:27:41
(fot. Pies na zakręcie)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.1964zł 0.07%
  • GBP 5.213zł 0.19%
  • EUR 4.4902zł 0.11%
  • CHF 4.6298zł 0.56%

Polub nas