Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Apel do młodych ludzi o pozostanie w domach. „Unikajcie centrów i galerii handlowych, kawiarni oraz klubów”

Władze miast i m.in. znani sportowcy apelują do młodych ludzi o pozostanie w domach. Wolny czas od nauki, to nie czas na zakupy w galeriach handlowych, czy zabawę w klubach.

Od wczoraj pojawiają się apele w sieci skierowane do uczniów i studentów o pozostanie w domach przez najbliższe dwa tygodnie. Czas wolny od nauki w szkole, czy na uczelni, to nie jest czas na zabawę w klubach, przebywanie w kawiarniach lub spacerowanie po galeriach handlowych. W tym okresie należy bezwzględnie unikać skupisk ludzkich.

Wczoraj do młodych ludzi zaapelował prezydent Lublina Krzysztof Żuk:

Młodzi mieszkańcy Lublina: uczniowie i studenci – proszę Was o pozostanie w domach na czas zamknięcia szkół i uczelni.

Jak wiecie z powodu zagrożenia koronawirusem, szkoły i uczelnie zostały zamknięte, a Wy powinniście pozostać w domach. Pozwoli to uniknąć miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi, takich jak placówki oświatowe.

Jednocześnie apeluję do Was o unikanie, jeśli nie zajdzie taka potrzeba, centrów i galerii handlowych, kawiarni, klubów itp.

Zgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej, zamieszczonymi na stronie internetowej MEN, przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna też oznaczać dni wolnych od nauki, to nie bonusowe ferie. Dlatego proszę: wykorzystajcie możliwości nauki online.

Zwracam się do dyrektorów szkół i placówek prowadzonych przez miasto Lublin o wsparcie dzieci i młodzieży w odpowiedzialnym wykorzystaniu czasu zawieszenia zajęć poprzez bieżący kontakt z uczniami przebiegający z użyciem kanałów komunikacji elektronicznej, które umożliwiają np. zobowiązanie do przeczytania wskazanej lektury poszerzającej wiedzę, przesłanie do wykonania zadań utrwalających wiadomości czy rozwijających kompetencje. Jak wskazuje MEN, pomocą może być darmowa platforma epodreczniki.pl czy też inne środki komunikacji wykorzystywane przez szkołę.

Swoje apele opublikowali także w mediach społecznościowych m.in. znani piłkarze. Na Instagramie do młodych ludzi zaapelował Robert Lewandowski:

Wyświetl ten post na Instagramie.

[PL] Moi drodzy, przez ostatnie dni docierają do nas różne informacje, także prośby byśmy zostali w domach. Dotyczy to każdego z nas. Proszę wszystkich naszych kibiców i fanów: Szanujmy zalecenia jakie wszyscy dostajemy, bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Szczególnie o taką uwagę proszę naszych młodych kibiców. Zamknięte szkoły potraktujcie proszę jako wyraz odpowiedzialności za Wasze bezpieczeństwo i zdrowie. Tym razem nie gromadźmy się na razie w miejscach publicznych, w tym pod stadionami, jeśli nie jest to konieczne. Przyjdzie na to czas. Sport jest bardzo ważny, ale ważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo. Wykorzystajcie proszę najbliższy czas najlepiej i najbezpieczniej jak potraficie. W spokoju i w domach? Pozdrawiam Was, Robert [ENG] Dear All, Since the past few days we have received various information, including requests to stay at home. This applies to all of us. I ask all our supporters and fans: Let's respect the recommendations, let's be responsible for ourselves and others. I am asking especially our young fans. Please treat closed schools as an expression of responsibility for your safety and health. During this time, don’t gather in public places, including the stadiums, if it is not necessary. Sport is very important, but your safety is more important. Please use this coming time in the best and the safest way you can. Stay calm and stay at home? All the best, Robert.

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

(fot. Krzysztof Żuk)

42 komentarze

  1. bezmyślność ludzka nie zna granic

    Otwarte galerie handlowe, centra handlowe, kawiarnie itp miejsca to jakieś nieporozumienie. Głupi naród, bezmyślny Rząd. Brak słów…jak widać nie potrafią wyciągnąć wniosków m.in. z Włoch. Półśrodki stosowane, nie załatwią sprawy, wirus ma pole do szerzenia się.. i tak będzie. Głupota ludzka zdumiewa bez końca….

  2. Kierowca hulajnogi

    Zamknijcie centra handlowe, kawiarnie, hipermarkety, kluby i silownie!!! Ludzie nie potrafią zrozumieć zakazów i mają je daleko gdzies. Każdy uważa ze jego to nie dotyczy. Ile ludzi musi się jeszcze zarazić albo ile osób umrzeć żebyście przestali myśleć o $ a zaczęli o życiu!!!

  3. Mam dostawę towaru którą przywiózł kierowca bedący tydzień temu we Włoszech,jest w grupie ryzyka ,dzwonie do sanepidu i proponuję sprawdzenie ,przebadanie stanu zdrowia tego pana i słyszę że jezeli nie ma oznak choroby to jest BEZPIECZNIE.To jest jakaś kpina ,przecież on nie musi byc chory ale może być nosicielem,służby mają kontrolowac galerie bo młodzież jest nieodpowiedzialna i robi z poważnych spraw żart,a przecież ten kierowca może sie tam wybrać,czy musi dojść do tragedii ,urzednicy sanepidu siedzą za biurkiem do nich raczej ten pan nie dotrze.

  4. a jednak z tym Dako to podobno prawda…

  5. Niech na czas trwania koronawirusa zwolnią wszystkich z płacenia podatków!