7. kolejnych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Wśród zakażonych pacjent z woj. lubelskiego

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek rano o kolejnych kilku przypadkach zakażenia koronawirusem. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce sięgnęła 58 osób, w tym jedna osoba zmarła.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek po godzinie 8 o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce.

Mamy 7 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. podkarpackiego (Leżajsk), jednej osoby z woj. lubelskiego (Lublin), jednej osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław), i 3 osób z woj. łódzkiego (Łódź).

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 58. W chwili obecnej w woj. lubelskim odnotowano już 7. zakażeń koronawirusem. Łącznie w szpitalach w woj. lubelskim z podejrzeniem zakażenia koronawirusem przebywa 18 osób.

– Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą osoby, która miała kontakt z pacjentem z Janowa Lubelskiego. Stan osoby jest dobry. Osoba przebywa na oddziale zakaźnym w SPSK1 w Lublinie. Ze względu na ochronę danych osobowych oraz tajemnicę lekarską nie będą udzielane szczegóły dotyczące tożsamości pacjentów – informuje Agnieszka Strzępkarzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

(fot. lublin112.pl)

70 komentarzy

 1. Lublin – czyżby źródłem zakażenia był kolejny du.reń, który musiał być na nartach w Alpach lub na wycieczce we Włoszech.

 2. Jak macie wiedzę to podajcie proszę z jakich miejscowości ci ludzie są wtedy każdy będzie wiedział czy był w grupie ryzyka.A co najgorsze dużo ludzi powracalo z Włoch Niemiec i chodzą po mieście jak gdyby nic Porażka (Mała mieściła Poniatowa)

 3. Dla bezpieczeństwa powinny być bardziej precyzowane miejsca występowania przypadków zakażenia.

  • dla bezpieczeństwa nie wychodź z domu i sprawa rozwiązana… q..wa ile chętnych do mówienia innym co mają robić…

 4. Albo to kolejna ofiara tego pajaca co byl na meczu we Wloszech.

 5. Wszyscy do domu

 6. Kto wie ile osób podejrzanych o wirusa jest w Piotrowicach ?

 7. Dlaczego nikt nie weźmie pod lupę sanatoriów które znajdują się w naszym województwie? Mówi się o galeriach, kościołach, zgromadzeniach, a właśnie w sanatoriach gdzie znajdują się ludzie zazwyczaj powyżej 50+ i z innymi schorzeniami turnusy trwają w najlepsze. Władze takiego Nałęczowa już dawno powinny zawiesić wszystkie turnusy a ludzi którzy są na pobytach wysłać do domów póki są jeszcze zdrowi. Dla kuracjuszy wystarczy jeden zakażony a skończy się lawiną zachorowań. Obudźcie się póki nie jest za późno i nie narażacie zdrowych jeszcze ludzi.

  • brawo Obserwator ,,

  • koronawirus wykańcza starych i słabych… sanatoria otwarte… szkoły zamknięte… w sile wieku w pracy… dzieci u dziadków…. przypadek…?

  • obserwator, wystarczy zamknąć kawiarnie w Nałęczowie, jak ktoś siedzi tylko w pokoju i chodzi na zabiegi…to nic mu się nie stanie

  • Obserwator – co Ty pleciesz?
   Twój „dobry pomysł” to: niech seniorzy rozjadą się po kraju, żeby się… pozarażać!?!?

   Na razie w sanatoriach wirusa nie ma, więc niech tam siedzą.
   A jak będzie to całe sanatorium obejmie kwarantanna!

   • W obecnej sytuacji i dzisiejszych czasach powrót do domu zdrowego osobnika nawet na drugi koniec Polski nie powinien trwać dłużej niż 12h. Środki lokomocji są odkażane. A czekanie na pierwszy przypadek i objęcie kwarantanną całego sanatorium lub w najgorszym przypadku całej miejscowości to praktycznie wyrok na schorowanych już starszych ludziach. Ciekawe kto będzie miał na sumieniu pierwszą ofiarę?

    • „Środki lokomocji są odkażane”…. aaaaaaaaaahahahhahahahahhahahahh…
     dworce też…?

     • pewnie tak jak wszystkie sklepy… w których wymieszało się w ostatnich dniach miliony ludzi ze wszystkimi szczepami bakterii, wirusów z całego świata, grzybni i Bóg jeden wie czego jeszcze..
      Ale jesteście naiwni… „dezynfekcja”, „prewencja”, kwarantanny i inne mistyfikacje..
      żebyście pływali w środkach dezynfekcyjnych to nic nie da……
      kiedy to załapiecie…?
      Dbanie o sprawny układ odpornościowy, sport, zdrowe zbilansowane odżywianie itp. to jedyne co możecie zrobić… Siedzenie na d.. i żarcie makaronu z konserwami raczej nie pomoże…

    • I przez 12 godz. wg Ciebie nie można zarazić się jadąc przez całą Polskę?
     Już ja widzę jak są odkażane środki lokomocji – poszukaj w necie – jedną, raz zwilżoną szmatą cały autobus (sic!)
     O dworcach, przystankach, itp. nie wspomnę.

     A co powiesz np. na powrót seniora do takich Bełżyc lub Janowa Lub. – też spoko?

     W sanatoriach i tak już odwiedzin nie ma – więc wg mnie jest 100 razy bezpieczniej, niż jakby seniorzy mieli podróżować do domu.
     Zauważ, że jak wprowadzą stan zagrożenia epidemicznego to jednym z głównych zakazów jest zakaz lub ograniczenie przemieszczania się!!!

     A co do „Ciekawe kto będzie miał na sumieniu pierwszą ofiarę?” to pytanie co najmniej dziwne…
     Czyżbyśmy mieli karać pacjenta „0” za wszystkie zgony i zarażenia w kraju?
     A może Straż Graniczną za wpuszczenie go z Niemiec?

     • Z tego co wiem to NFZ nie wstrzymał nowych przyjazdów bo moja mama ma skierowanie na najbliższy termin do sanatorium ale na szczęście się nie wybiera. Nie winił bym pacjenta ” 0” a bardziej osoby zarządzające placówkami.

     • „Z tego co wiem to NFZ nie wstrzymał nowych przyjazdów” – na razie nie…
      A osobę zarządzającą za co winić, przecież sam piszesz, że rządzi tym NFZ?

     • Czy po wystąpieniu premiera i zakazie zgromadzeń powyżej 50 osób również nie będą zamykane a przynajmniej nie przyjmowani nowi kuracjusze do sanatoriów w naszym regionie? Przecież podróż do sanatorium to takie samo ryzyko jak droga do niego. Tym samym możliwość zarażenia setek osób przebywających i pracujących w nim.

 8. Wracają sku…syny z zagranicy gdzie kasiore trzepali i na Polske psioczyli bo tam za leczenie musieliby płacić a tutaj mogą mieć leczenie za darmo. Zamknąć jak najszybciej granice i nie wpuszczać zarażonych pajaców!!!

  • Matt masz 100 procent racji

  • … ale jak kasę przywozili i napędzali polską gospodarkę to było ok…?

   • Pusty łeb ci wyprali, tak ma wyglądać napędzanie gospodarki? Gospodarka to własny przemysł, zakłady pracy, żenada miszczuniu.

    • wymień te POLSKIE zakłady przemysłowe…

     • Co nic nie rozumiesz właśnie napisane jest ze tu żadnej gospodarki niema! Zarobiona na tyrce kasa z zachodu tu przywieziona to nie żadna gospodarka. Czytaj że zrozumieniem!

     • Zapytaj Balcerowicza i Lewandowskiego, a nawet Tuska.

     • według GUS rocznie Polacy na emigracji przesyłają przelewami do Polski ok 18-20 mld pln… oficjalnie… a ile w skarpecie…? Szacuje się (dane Ministerstwa Finansów) że może być to kwota rzędu 50-60 mld pln rocznie…
      Całe nic…!!!

  • Dokładnie Matt, masz 100 % racji !!! Powinni pozamykać granicę i nie wpuszczać! wyjechałeś ze pieniędzmi to tam płacisz podatki, tam się lecz !!
   Tak jak to zrobili Ukraińcy, nie wpuszczają
   A tak ciężko pracujący obywatel w Polsce, który ma potrącane dużo na Zus, ma gorszą opiekę medyczną
   przez ukraińców i polaków co pracują za granicą. ok tam gdzie płacisz składki tam korzystaj, nie płacisz składek to do prywatnej kliniki !!!

 9. Dzwon na sanepid, zglaszaj ich jak wiesz kto to. Nie ma zartow z tego.

 10. Trąbią, mówią, proszą, ogłaszają światową „pandemię”, a ludzie wraz łażą zamiast siedzieć w domu. Zero zrozumienia, a później płacz. Ludzie jak nie musicie to nie łaźcie, siedźcie w domu bo będzie jeszcze gorzej.

 11. Czytać ze zrozumieniem, z Janowa lubelskiego. Czyżby pani mecenas?

 12. bardzo szkoda ze nie jest podawane skad Ci zarażeni pochodzą,, tu już nie chodzi o rodo tylko o nasze bezpieczeństwo . tylko za pare tyg. za 3-4 wszyscy bedą wracac do Polski na Świeta, to może spowodowac znaczny wzrost osób z wirusem. obawaiam sie że wiekszosc postąpi jak ten kidowy kibic z Niedrzwicy .

 13. Nie powinno być żadnej ochrony danych osobowych w tym momencie! Łatwiej byloby wyłapać osoby które miały kontakt…kurcze ludzie chodzą do banków do fryzjerow kosmetyczek… chcialabym wiedzieć jeśli dzień po wizycie w salonie okaże się że moja klientka ma pozytywny wynik na ten wirus

  • z jednej strony każdy chciałby wiedzieć, z drugiej ciekawe czy sama chciałabyś się znaleźć na takiej liście? NIkomu oczywiście nie życzę (tfu) ale w wielu przypadkach na rodzinę i najbliższych osób zarażonych, sąsiedzi już by sie ze sztachetami szykowali. Taka prawda. Zaszczuli by ludzi, ich rodziny, dzieci i dzieci ich dzieci. Na zryte łby nie ma rady.

  • Tak podawać nazwiska, dzicz gotowa do linczu..

 14. W tv nawołują do zachowania spokoju tylko część ludzi po prostu już nie wierzy mówili weź kredyt we franku bo się opłaca teraz mają kłopot.
  Ogłoszenie SW to kwestia czasu. Ceny na bazarkach też skoczyły o sklepach nie mówię bo tam cały czas promocja na czerwono. Ale na własne oczy widać jak ludzie zaopatrują się w żywność. Święta mogą być w domu.

  • Nawołują, a pod spodem reklama ubezpieczalni 🙂 Poważnie tak jest, to nie żart.

 15. Kina, teatry zamknięte. A co z dyskotekami? Młodzież niestety nie przestrzega kwarantanny, co jest winą rodziców. Moi sąsiedzi godzą się na spotkania swoich dzieci, a te łażą zbiorowo na spacerki.

 16. Pani przychodzi do Natury i szuka nożyków do golenia dla syna potem daje ekspedientce komórkę żeby on jej powiedział o jakie chodzi. A syn mówi przez telefon, że mu wszystko jedno bo jest na kwarantannie.

 17. Na poczcie polskiej nie ma nawet żelu do dezynfekcji rąk . Nie ma żadnej ochrony . Może ktoś by się tym zainteresował np w Puławach poczta główna poczta musi pracować a kto tymi ludźmi się zajmie ? Listonosze codzien kontakt z ludźmi muszą mieć

 18. Zglaszac to bydlo co przyjechalo do Poniatowej

 19. Potwierdzone wyniki dotyczą osoby, która miała kontakt z pacjentem z Janowa Lubelskiego. W kurierze lub. podali.

 20. Ludzie, Ludzie!, Zamykają Świdnik, od godziny 12 nie ma wjazdu ani wyjazdu, chcą się odseparować od Lublina.

 21. Zgłaszać do sanepidu wszystkich brudasów mieszkających w skupiskach ludzkich, astmatyków i kaszlących na lewo i prawo i szczących po klatkach schodowych To już nie są żarty.

  • W Puławach ma być szpital cały dla odizolowanych, a jak wiadomo tam jest też dzielnica cyganów. więc raczej nie bez powodu ta lokalizacja.

  • Ciebie też może jakaś druga rozalka zgłosić…

 22. Jeśli to takie groźne to czemu granic nie zamkną ? Ludzie nie popadajcie w paranoję ….

 23. Nie jestem panikazem ani hejterem ale wkurza mnie nieodpowiedzialność ludzi fakt boje się o moja starsza mamę żonę i syna są astmatykami a taka kobieta ma kwarantanne i się śmieje chodzi po mieście i ma w kupię wszystko.K……a ać

 24. Najlepsze są komunikaty Min.Zdr . np. nowy przypadek woj.lubelski ( Lublin ) , proste skojarzenie ktoś z Lublina ,dopiero jak wejdziesz na jakiś lokalny portal to okazuje się z ktoś to człek z Janowa i został przewieziony do szpitala w Lublinie . Powinno byś woj.lubelskie Janów .

 25. Hehe panika też na forum.. Czy wykupiliście już cały papier? Zjadacie go bo po co takie ilości?

 26. I czego tu się spodziewać po takich wracających z zagranicy ludziach ? skoro podobne im głąby, piszą tu zeby nie panikować ? Zmienicie zdanie niesmiertelne głaby ,jak zachoruje ktoś w waszym otoczeniu .Przez takich jak wy ,co to „myślą „że „to ich nie dotyczy ” wlasnie rozniósł się ten wirus

 27. Witam was osoby ktore teraz przebywaja w miescie czy marketach czy gdzie kolwiek poza domem bez maski bez rekawiczek .. moga byc narazeni nawet do 75% zararzenia sie Korona Wirusem.. pamietajcie i wescie pod uwage Lublin i Woj lubelskie jest ogniskiem 16 osob i wiele wiecej..

 28. Czu ktoś ma wiedzę na temat tego czy nowy chory przebywał na szkoleniu z panią dyrektor z Niedrzwicy?

 29. Piekło jest w nas,
  nie gdzieś o 2 kroki stąd
  Piekło jest w nas,
  fatalny w naturze błąd
  Piekło jest w nas…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7143zł -0.59%
  • GBP 4.8665zł -0.33%
  • EUR 4.3979zł -0.18%
  • CHF 4.081zł 0.01%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie