Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Amica wspiera laboratorium Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Kolejne niezbędne do walki z koronawirusem laboratorium powstaje z udziałem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Na potrzeby nowej placówki Grupa Amica przekazała sprzęt AGD, w tym konieczne do pracy z próbkami testów lodówkę i chłodziarko-zamrażarki. Firma nie zaprzestaje udzielania pomocy placówkom medycznym w całej Polsce, które znalazły się w trudnym położeniu w związku z epidemią.

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie tworzą kolejne na mapie Polski laboratorium do walki z SAR-COV-2. Pomoc w skompletowaniu sprzętu zaoferowała Amica, która podarowała lodówkę i chłodziarko-zamrażarki do przechowywania testów oraz materiału biologicznego, a także mikrofalówkę. Placówka ma wkrótce rozpocząć działalność i wesprzeć trwającą od kilku tygodni walkę z rozprzestrzeniającym się wirusem.

Amica jest świadoma, że ciężko i nieustannie pracującemu personelowi placówek medycznych, w tym laboratoriów w całej Polsce brakuje odpowiedniego sprzętu, nie tylko medycznego, ale również takiego, który ułatwi i usprawni pracę, a przede wszystkim uczyni ją bardziej bezpieczną. Pomimo że producent należy do grona firm, które odczuwają skutki epidemii – w czasie, kiedy trwa wymuszona przerwa produkcyjna, udziela pomocy służbie zdrowia w całym kraju.

– Rozpatrujemy kolejne prośby, więc skala wsparcia służby zdrowia będzie jeszcze większa. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się szybko zatrzymać problem rozprzestrzeniającej się choroby, a dary będą wsparciem dla personelu walczącego z wirusem – powiedział Tomasz Pietrzyk, rzecznik prasowy Grupy Amica.

To kolejne laboratorium, które Amica pomaga wyposażyć w niezbędny sprzęt. Wcześniej już wsparła nowo powstałą placówkę w Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

(fot. pixabay.com)

3 komentarze

  1. Brawo brawo. Głąby z rządu bierzcie przykład z kolejnych instytucji

    • arlukowicz200baniek

      Co na to Kidawa? Czy nadal szuka inspiratorów do szpitali?

    • Taki PR za lodówkę i zamrażarkę? Wsadz se w d… Za chwilę wyciągną dziesiątki jak nie setki milionów z „tarczy antykryzysowej”, zamienił stryjek lodówkę za miliony.

Wiadomości z info112