Amfetamina w przesyłce do zakładu karnego. Narkotyk ukryty był w zakreślaczach (zdjęcia)

Po raz kolejny doszło do próby przemytu na teren więzienia środków odurzających. Tym razem do Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim w przesyłce dotarły zakreślacze z amfetaminą w środku.

Podczas rutynowej kontroli paczki z artykułami biurowymi adresowanej do osadzonego, funkcjonariusze ujawnili w zakreślaczach proszek koloru białego o łącznej wadze 10,5 g.

Wstępne badanie narkotestem wykazało amfetaminę. Ujawnioną substancję zabezpieczono i przekazano funkcjonariuszom policji. Tylko w tym roku jest to 26 udaremniona przez funkcjonariuszy straży więziennej z Opola Lubelskiego próba przemytu substancji niedozwolonej.

– Funkcjonariusze codziennie podejmują szereg działań i czynności, aby substancji niedozwolonych i przedmiotów niebezpiecznych było na terenie jednostki jak najmniej. Codziennie kontrolowane są cele mieszkalne czy miejsca pracy osadzonych. Ponadto wszystkie osoby ubiegające się o wejście na teren także poddawane są kontroli. Do tych czynności wykorzystywane są psy specjalne i specjalistyczne urządzenia, a nasi funkcjonariusze ciągle podnoszą swoje umiejętności by w tych działaniach być jeszcze bardziej skutecznymi i profesjonalnymi – informuje kpt. Edyta Radczuk rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie.


(fot. OISW)

4 komentarze

 1. Ja bym proponował lepsze rozwiązanie żeby funkcjonariusze nie musieli się tak męczyć .Wybudować dla tych degeneratów lochy i trzymać w nich tych degeneratów o chlebie i wodzie ,a nie tak jak teraz w luksusowych warunkach na koszt uczciwie pracujących ludzi .Wychodzi to to z ZK i w zdecydowanej wiekszosci dalej robi to samo ,takze resocjalizacjia to kompletna fikcja ,tych odpadów nie da się zresocjalizować

  • Trzeba zadać sobie pytanie, co trzeba zrobić, żeby praca złodzieji się zwróciła za ich pobyt i jeszcze, żeby przyniosła jakieś zyski dla społeczeństwa.

 2. Proponuję utylizację i tyle na ten temat.Amen.

 3. Trzeba być pustym.. jak bym tam pracował to pierwsze co by mi przyszło do głowy że w zakreślaczach coś jest.. Akurat więzniowi zakreślacze potrzebne, niezbędne do egzystencji XD

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach