Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Al. Unii Lubelskiej: Zagrożenie wybuchem gazu. Ponowna akcja straży pożarnej na stacji Lukoil AKTUALIZACJA

We wtorek przed godz. 19 strażacy dostali wezwanie na stację paliw przy al. Unii Lubelskiej. Pojawiło się zagrożenie wybuchem.

-Na al. Unii Lubelskiej, na stację paliw przyjeżdżają kolejne zastępy strażaków. Są już cztery zastępy, kolejne jadą na miejsce – relacjonuje nasz fotoreporter.

Jak się dowiedzieliśmy straż pożarna dostała wezwanie na stację, ponieważ istnieje ryzyko wybuchu. Strażacy sprawdzają detektorami gazu studzienki. Na miejscu jest policja. Wyłączono z ruchu dwa pasy w stronę zamku. Ruch w stronę Gali odbywa się bez przeszkód.

19:20

Nie ma przejścia dla pieszych. W tej chwili trwa demontaż kostki brukowej na stacji. Strażacy szukają miejsca, z którego może wydobywać się gaz. Trwa wietrzenie pomieszczeń stacji paliw.

19:42

Mieszkańcy ul. Kąpielowej, będącej w pobliżu stacji paliw, uskarżali się na uciążliwy zapach gazu. Natomiast jedna z mieszkanek ul. Przemysłowej zasłabła. Prawdopodobnie gaz mógł dostać się do pomieszczeń kanałami kanalizacyjnymi.

19:45

Duże stężenie gazu w studzienkach. Dopiero po zakończeniu działań strażaków, ruch wróci do normy.

19:59

Jak ustaliliśmy, po wczorajszej awarii stacja była czynna, jednak nie był sprzedawany gaz LPG. Usterkę mieli usunąć serwisanci, którzy pracowali dzisiaj na stacji. Podczas tych prac doszło do kolejnego wycieku gazu. Niezwłocznie na miejsce zostali wezwani strażacy.

20:50

Na miejscu wciąż trwają działania służb ratunkowych. Jak nas poinformowano przed chwilą, ruch pojazdów na zamkniętych pasach jezdni na al. Unii Lubelskiej zostanie przywrócony około godziny 23-ciej.

22:00

Teren stacji paliw oraz najbliższa okolica jest skażona-tak orzekli specjaliści z ratownictwa chemicznego. Cały teren zostaje zabezpieczony przed dostępem osób postronnych.Akcja w tym miejscu ma trwać jeszcze kilka godzin.

2013-08-13 19:23:14

Komentarze wyłączone