Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Spał w kukurydzy, szukała go policja. Pomógł śmigłowiec

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania starszego mieszkańca powiatu puławskiego. Został znaleziony dzięki użyciu śmigłowca.

W poniedziałek w godzinach popołudniowych znajomi 73-letniego mieszkańca miejscowości Wojszyn w gminie Janowiec zorientowali się, że ten wyszedł w południe z domu i od dłuższego czasu wraca. Jako że mężczyzna cierpiał na zaniki pamięci rozpoczęli jego poszukiwania, gdyż istniało ryzyko, iż mógł zapomnieć drogę powrotną do domu i może grozić mu niebezpieczeństwo.

Gdy prowadzone kilka godzin poszukiwania nie przynosiły skutku, o wszystkim powiadomiona została Komenda Powiatowa Policji w Puławach. Do akcji przyłączyli się puławscy mundurowi, którzy przeszukiwali okolice, a także rozpytywali mieszkańców okolicznych miejscowości, czy nie zauważyli gdzieś zaginionego. Jako że prowadzone przez cały wieczór oraz noc poszukiwania nie przyniosły skutku, zdecydowano o wykorzystaniu policyjnego śmigłowca z Zarządu Lotnictwa Policyjnego Komendy Głównej Policji.

Kilkanaście minut po południu funkcjonariusze wypatrzyli z powietrza mężczyznę leżącego na polu na którym rosła kukurydza. Jak się okazało był to zaginiony mieszkaniec Wojszyna. Przybyli na miejsce ratownicy z karetki pogotowia ocenili jego stan na stabilny oraz że nic nie zagraża jego życiu.
(fot. KGP)

Komentarze wyłączone