Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Al. Unii Lubelskiej: 10-latek pod kołami autobusu komunikacji miejskiej AKTUALIZACJA

W środę rano na rondzie przy Gali doszło do potrącenia 10-latka. Chłopiec trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę rano o godzinie 8:10 na przejściu dla pieszych na wysokości Gali. Na pasie ruchu w kierunku zamku autobus komunikacji miejskiej potrącił 10-latka, który wjechał na przejście na hulajnodze.

-Chłopiec dostał się pod koła autobusu linii nr 17. Na chwilę obecną nie wiadomo czy wjechał na przejście czy prowadził po nim hulajnogę – poinformowała nas kom. Renata Laszczka – Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, które przetransportowało 10-latka do DSK w Lublinie w stanie zagrażającym życiu. Lekarze walczą o jego życie. W chwili obecnej trwa ustalanie przyczyn wypadku.

Kierowca autobusu był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli monitoring z pojazdu komunikacji miejskiej. Na chwilę obecną nie wiadomo czy rowerzysta miał zielone światło.

Omijajcie ten rejon miasta, są duże utrudnienia w ruchu.

AKTUALIZACJA

13:32

Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący autobusem wjechał na zielonym świetle a chłopiec, prawdopodobnie wjechał na hulajnodze, na przejście dla pieszych przy czerwonym świetle. Po uderzeniu w bok autobusu, 10-latek wraz z jednośladem został wciągnięty pod autobus. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Policjanci sprawdzają czy zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring znajdujący się w pobliżu miejsca zdarzenia.

2014-09-24 09:00:27
(fot. lublin112.pl)

106 komentarzy

  1. Po 1: dziecko wjechało w przegub autobusu, czyli autobus swoim przodem już dawno przejechał przez przejście dla pieszych, więc to nie kolor światła jest tu najistotniejszy. Wina jest dziecka, bo nie wyhamowało (lub też hulajnoga miała uszkodzone hamulce, co sprawdza policja) Po 2: według przepisów hulajnoga elektryczna jest traktowana jak rower czy nawet motorower (może ona bowiem osiągnąć prędkość do 25-30km/h). Jaki rodzic puszcza z domu 10-letnie dziecko bez opieki na elektrycznej hulajnodze? Poza tym pasażerowie autobusu widzieli dziecko w pobliżu wcześniejszego przystanku, więc chłopiec musiał jechać szybko skoro dogonił autobus. Po 3: niestety trzeba przyznać ,że chłopiec nie miał wyobraźni, bo przecież mógł zeskoczyć z hulajnogi tuż przez zderzeniem (najwyżej by się poobijał albo złamał rękę), a z niewiadomych przyczyn tego nie zrobił. Czy hulajnoga była dla niego aż tak ważna, że nie puścił kierownicy?

  2. Czy chłopak przeżył?

  3. dziecko niestety zmarło więc dajcie już spokój z wszelkimi komentarzami . Niech spoczywa w spokoju … (…)

  4. Chłopiec umarł. Bardzo proszę o uszanowanie bólu czytającej komentarze Rodziny.

  5. składam kondolencje rodzinie niech mu ziemia lekką będzie niech spoczywa w spokoju

  6. WIEM TYLKO JEDNO NIC NIE ZWRÓCI CHŁOPCA RODZICOM TO JEST NAJGORSZE CO MOGŁO ICH SPOTKAĆ,BARDZO IM WSPÓŁCZUJĘ SKŁADAM KONDOLENCJE I NIECH BÓG MA ICH W SWOJEJ OPIECE.