Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Al. Solidarności: Zderzenie bmw ze skodą. 300zł mandatu dla obywatelki Ukrainy

W sobotę po południu na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Sikorskiego doszło do groźnie wyglądającej kolizji. To już trzecie zdarzenie w tym miejscu w przeciągu kilku godzin.

Do zderzenia dwóch aut, bmw i skody, doszło około godziny 13 na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Sikorskiego. Kierująca bmw wykonując manewr skrętu w lewo, w kierunku al. Sikorskiego, wymusiła pierwszeństwo przejazdu na kierowcy skody, poruszającej się od strony Warszawy. W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Nikt jednak nie wymagał specjalistycznych badań w szpitalu. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Kierująca bmw, obywatelka Ukrainy została ukarana mandatem w wysokości 300zł.

To już trzecie, w ciągu ostatnich godzin, zderzenie aut w rejonie skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego. Przed południem doszło tam do kolizji bmw z volkswagenem a chwilę potem seata z hondą.

Apelujemy o rozwagę za kierownicą. Zwłaszcza w rejonie bardzo kolizyjnych i wypadkowych, lubelskich skrzyżowań.

2014-12-13 14:32:00
(fot. Nadesłane)

18 komentarzy

 1. Gaweł (ten z kompletu od Pawła)

  Jeszcze kilka podobnych zdarzeń z udziałem BMW na tym skrzyżowaniu i będzie można mu nadać nazwę: ” Skrzyżowania Męczenników BMW”.
  Właściciele tej kultowej marki, POMÓŻCIE – pamiętając, że WARTO POMAGAĆ

  Ja nie mogę pomóc – jeżdżę fordem focusem

  • Współczuję :/

   • A ja gratuluję. Konam ze śmiechu jak ktoś mi mówi, że ford czy francuz to nie samochód. Wolę forda niż wieśwagena czy inny niemiecki szajs. Beka z takich ludzi.

    • Tak jakby ford nie był niemiecki…

    • Francuzy przynajmniej w większości są ocynkowane przez co dłużej nie gniją, czego nie można powiedzieć o niemieckich dresowozach, także popieram 🙂

 2. Jak w wielu przypadkach. „Bizneswomen” z sieczką we łbie w SUV-ie. Taka jajcarska moda teraz, że wszystkie kury do obowiązkowo czarnych SUV-ów na gwałt się przesiadają. I jedzie takie coś, łeb ledwo widać zza kierownicy, smartfonik z zasady przy uchu, na nogach szpilki ale jest toto dumne bo jest trendy.

  • Ale trafiłeś. Na zdjęciu widać kierującą bmw: kobieta niewielkiego wzrostu w futerku i białych kozaczkach 🙂 więc z tym prawie widać zza kierownicy chyba trafiłeś, może i smartfonik przy uchu był 😉

  • Biały ewentualnie!

 3. Mała nieścisłość: do kolizji doszło na pewno przed godziną 13-tą bo punkt 13:00 stałem tam już w korku w dół Sikorskiego i już wszystkie służby były na miejscu. Swoją drogą to fart, że był mały ruch w sobotę od rana i że tam nikt nie czekał na tych światłach na wprost z Sikorskiego w Ducha…

  • Masz rację do wypadku doszło chwile po 12

   • Tam były trzy zdarzenia w przeciągu kilku godzin, tak więc być może komuś się pomyliły zdarzenia, pozdrawiamy.

    • Nic mi się nie pomyliło, Szanowna Redakcjo, mam oczy i widzę rozbite BMW oraz zdjęcia pod artykułem, co pozwala mi jednoznacznie zidentyfikować dane zdarzenie drogowe i nic nie mylę, więc zapewniam Was solennie, że do opisywanego przez Was zdarzenia z ukraińskim BMW i wyfiokowaną laleczką za jego kierownicą doszło na pewno grubo przed godziną 13-tą, gdyż jak pisałem wyżej o 13:00 już wszystkie służby były dawno na miejscu. Pozdrawiam i trochę więcej samokrytycyzmu, napisaliście, że o 14, było półtorej godziny wcześniej, ok, nasz błąd, a nie od razu że komuś się pomyliły zdarzenia.. heh.

 4. Może ktoś dla jaj namalował na sygnalizatorach strzałkę? Trochę dużo jak na jeden dzień takich samych wypadków.

 5. skąd wiadomo, że skrzyżowanie jest bezkolizyjne? Widzisz pierwszy raz na oczy i nie wiesz czy jechać bo ci ktoś przywali. Jak to rozpoznać? Może jakieś dodatkowe oznakowania są? Niech mi ktoś podpowie

  • Zawsze lepiej później się dowiedzieć, niż wcale. Sygnalizatory mają strzałki i dotyczą konkretnych pasów, często w Lublinie widać np. zielone do jazdy na wprost i oddzielnie zapalające się zielone do skrętu w lewo. Niektórych oczywiście to „nie dotyczy” i jadą sobie na czerwonym. Tutaj sygnalizatory są pozbawione strzałek i należy ustąpić skręcając.

 6. w chełmie nowe skrzyżowania bezkolizyjne ale bez strzałek na sygnalizatorach – sekundników też nie ma

Z kraju