Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Al. Racławickie: Potrącił polonezem pieszego na pasach

Dzisiaj wieczorem na al. Racławickich miało miejsce potrącenie pieszego. Mężczyzna trafił do szpitala. Były spore utrudnienia w ruchu.

Do wypadku doszło w sobotę po godzinie 20 na al. Racławickich w Lublinie. Samochód osobowy potrącił tam pieszego. Jak nas poinformowano, kierujący polonezem mężczyzna, jadąc ul. Poniatowskiego, wykonywał manewr skrętu w prawo, w al. Racławickie.

W tym czasie przez przejście dla pieszych, mając zielone światło, przechodził mężczyzna. Kierujący polonezem najprawdopodobniej nie zauważył pieszego i doszło do potrącenia. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala.

Kierowca poloneza był trzeźwy. W miejscu zdarzenia przez ponad godzinę występowały spore utrudnienia w ruchu. Nie kursowała także część trolejbusów jadących w kierunku al. Kraśnickiej.

Al. Racławickie: Potrącił polonezem pieszego na pasach
Al. Racławickie: Potrącił polonezem pieszego na pasach

(fot. lublin112)
2015-10-24 21:49:51

25 komentarzy

 1. dziad z poloneza…

 2. chyba jeden z ostatnich potrącony prze poldka niestey jest ich coraz mniej

 3. Grabarz dyżurny (24h)

  Nie zauważył człowieka!!! To co, ten pieszy karłem był, czy może pełzał przez to przejście?
  Zabrać dziadowi prawko i po zabiegu.

 4. ciekawe jak hamulce w tym gracie

 5. Powinni mu zabrać tego poloneza.

 6. Jestem kierowcą zawodowym od kilku lat i sam nie raz wiem po sobie jak ciężko jest przepuścić pieszego przy prawo lub lewo skręcie. Wtedy szybko człowiek stara się wyskoczyć na główną i opuścić skrzyżowanie, wtedy jednak trzeba uważać właśnie na kilka zagrożeń między innymi właśnie na pieszych. Nie usprawiedliwiam tego kierowcy i wiem ze popełnił błąd staram się jednak go zrozumieć bo nikt specjalnie tego nie zrobił.

  • piesi są zagrożeniem? dobrze się czujesz? zawodowy kierowca i nie wie że na warunkowej strzałce jedzie się WARUNKOWO i trzeba ustąpić pierwszeństwa wszystkim innym a nie myśli się żeby wyskoczyć na główną i opuścić skrzyżowanie? Właśnie przez takich baranów są takie wypadki i to oni są zagrożeniem a nie piesi którzy przechodzą na zielonym świetle. Chyba powinieneś jeszcze raz zdać egzamin na prawo jazdy…

  • Niestety mimo wielu mądrych „komentarzy” szczegolnie tych którzy to skrzyżowanie przejrzali swoimi wiejskimi furami raz do roku to należy zwrócić uwagę ze pieszych stojących na przejściu i tam przechodzących zasłania slup trakcji i oświetlenia. Bad tych którzy to tak zaprojektowali wybudowali. A wiejskich pieniaczy zapraszam pod remizę swoimi furami za buraki i maliny.

   • zanim zaczniesz kogoś oceniać nic o nim nie wiedząc i wyzywać od wieśniaków, to najpierw naucz się poprawnie pisać, bo póki co to wygląda na to że chyba Ty jesteś ze wsi i do szkoły miałeś pod górkę. A jeśli chodzi o Twój komentarz , to skoro tak Ci zasłania słup to tym bardziej chyba powinieneś zachować większą ostrożność a nie myśleć żeby jak najszybciej wyskoczyć na główną.

 7. O ile się nie mylę jeśli pieszy miał zielone to dziadek z poldka miał czerwone i nie mógł skręcać w prawo na aleje , czyli wniosek jeden obowiązkowe badanie starszych kierowców i nie tylko .

  • Zawiedziony_spoleczenstwem

   No i się mylisz bo tam jest strzałka warunkowa.

   • Skoro na Raclawiskich bylo zielone na przejściu to i zielone miał poldek jadacy poniatowską w stronę sowińskiego to chyba logiczne… strzałka warunkowa paliłaby się przy zielnym na racławickich…

   • Sorry to nie to skrzyżowanie żle patrzyłem na foty myślałem że to jest wyjazd na aleje z długosza w prawo

  • a może było coś takiego jak zielona strzałka

  • skąd wiesz że kierowcą był dziadek? może to był młody facet

  • kolo mylisz się, obaj mieli zielone. Zielone dla jadących prosto z Poniatowskiego w Sowińskiego i skręcających w prawo w Racławickie jest w tym samym czasie co na równoległym przejściu przez Racławickie.

 8. Jak widze niektóre komentarze to stwierdzam ze tu sa tylko mlodzi i bogaci a przy okazji i idioci

 9. Skąd wiecie, że dziadek, bo polonezem jechał?

  • Grabarz dyżurny (24h)

   Jeśli nie dziadek to dziad (pokomunistyczny), gdyby był zasobniejszy w Pe eL eNy, pewnie VW by se nabył. 🙂

 10. ja widziałam tam leżącą kobietę

Z kraju

Polityka i społeczeństwo