690 680 960

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. lubelskim. Do 11 wzrosła liczba ognisk epidemicznych

W sobotę po południu Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie przekazała informacje dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie woj. lubelskiego. Do 11 wzrosła liczba ognisk epidemicznych koronawirusa.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie przekazała najnowsze dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem na terenie woj. lubelskiego.

Stan aktualny na dzień 1 sierpnia 2020
– liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym (ostatnia doba): 481 (15)
– liczba osób aktualnie objętych kwarantanną (ostatnia doba): 4464 (309)
– liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 (ostatnia doba): 90 (20)
– liczba zakażeń wykazanych w powiatach woj. lubelskiego z ujętymi przypadkami mieszkańców innych województw (ostatnia doba) : 992 (18)
– liczba zgonów (ostatnia doba): 21 (0)
– liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 724 (2)
– liczba ognisk epidemicznych: 11

Ogniska epidemiczne na terenie woj. lubelskiego

*powiat bialski
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Kodniu ( liczba osób potwierdzonych w ognisku – 27, liczba osób hospitalizowanych – 0);
– Nadbużański Oddział Straży Granicznej (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 14, liczba osób hospitalizowanych – 0);
– Gmina Piszczac, środowisko parafialne (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 80, liczba osób hospitalizowanych – 0, liczba osób, które zmarły z powodu zakażenia koronawirusem – 3);
– Zakłady Mięsne w Horbowie (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 31, liczba osób hospitalizowanych – 0);
– Komisariat Policji w Międzyrzecu Podlaskim (liczba osób potwierdzonych w ognisku -12, liczba osób hospitalizowanych: 0)

*powiat puławski
-Muzeum Nadwiślańskie – Oddział Zamek w Janowcu (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 8, liczba osób hospitalizowanych – 2);

*miasto Lublin
– Dom zakonny Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 22, w tym 1 osoba przebywa poza województwem lubelskim; liczba osób hospitalizowanych – 18)

*powiat łukowski
– Personel medyczny związany z zakładem rehabilitacji: (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 9, liczba osób hospitalizowanych – 9)

*powiat chełmski
– Uroczystość rodzinna (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 11 (w tym 8 z powiatu hrubieszowskiego, liczba osób hospitalizowanych – 3);

*powiat opolski
– Gospodarstwo rolne: (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 19 (w tym 1 z powiatu chełmskiego, liczba osób hospitalizowanych – 11);

*powiat parczewski
– Ognisko powiązane z kościołem w Paszenkach: (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 4 (w tym 2 Biała Podlaska) , liczba osób hospitalizowanych – 0)

Na terenie województwa lubelskiego działa 9 laboratoriów, które w ciągu 24 godz. przebadały łącznie 1132 osoby. Laboratorium WSSE w Lublinie wykonuje badania w ramach nadzoru osobom, które objęte są kwarantanną. Przebadano 240 osób. Osiem laboratoriów: WIHE w Puławach, RCKIK, UM w Lublinie, Zakład Diagnostyki Mikrobiologicznej SPSK 1 w Lublinie, Laboratorium badawczo-rozwojowe VITAGENUM w Lublinie, Laboratorium Analityczne w Zamościu, Laboratorium Mikrobiologiczne w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej oraz Laboratorium Analiz Lekarskich Alab w Lublinie wykonują badania dla podmiotów leczniczych.

• Laboratorium WIHE w Puławach przebadało 137 osób.
• Laboratorium RCKiK przebadało 299 osób.
• Laboratorium Uniwersytetu Medycznego przebadało 218 osób.
• Zakład Diagnostyki Mikrobiologicznej SPSK 1 w Lublinie przebadał 5 osób.
• Laboratorium badawczo-rozwojowe VITAGENUM w Lublinie przebadało 112 osoby.
• Laboratorium Analityczne w Zamościu przebadało 9 osób.
• Laboratorium Mikrobiologiczne w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej przebadało 69 osób.
• Laboratorium Analiz Lekarskich Alab Lublin przebadało 43 osób.

Do dnia 1 sierpnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 992 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 724 ozdrowieńców i zarejestrowano 21 zgonów.

(fot. WSSE)

20 komentarzy

 1. 11ognisk toż to pożar.

 2. KORONA*** ściema jak tylko.
  Wybory się odbyły,to teraz znów będzie pandemia

  • Jestem tępakiem, który nie może pojąć tego stanowiska. Możesz mi wyjaśnić, czemu ma służyć ta ŚCIEMA, kto ją wprowadza, jaki ma w tym cel?

   • Ma służyć wprowadzeniu globalnej inwigilacji i niewolnictwu. To co się dzieje teraz to tylko test. Zobaczysz co będzie dalej. Jeżeli masz wątpliwości że właśnie mamy trzecią wojnę światową to popatrz na statystyki umieralności Polaków na raka to może coś ci zaświta. Każdego dnia w Polsce umiera sto razy więcej ludzi na raka niż na tego pseudo wirusa i jakoś nikt z tego powodu nie zatrzymał gospodarki ani nawet nie raczył zbadać czemu tak się dzieje. To znaczy zbadał ale jakoś rakotwórczego glifosatu nie zakazał stosować. Mam tylko wrażenie że skoro do tej pory nie zainteresowałeś się kto ma w tym interes to raczej już tego nie zrozumiesz.

    • I jak ma być normalnie, skoro ludzie z takim „myśleniem” nie są izolowani w obozach dla oszalałych paranoików, tylko żyją normalnie w społeczeństwie? Jedno jest pewne – ciemnota i nierozumienie wszystkiego wokół jest 100 razy groźniejsze od wirusa. Tak się właśnie kończy czerpanie wiedzy o świecie z fejsbuka. Przykro mi, nie ma szans, żeby ci pomóc.

 3. Wyobraźcie sobie taka sytuację:
  Od jutra media wszystkie zaczynaja bębnić, że wirus jest w odwrocie i został opanowany. Nic nam już nie grozi i możemy normalnie żyć. Ministerswto znosi wszystkie zakazy. To co uwierzycie?
  No pewnie, że uwierzycie.
  Tak samo jak uwierzyliscie w pseudoepidemię.
  Zagrożenie wirusem jest w tym momencie tak samo duże jak zagrożenie że w Ziemię uderzy planetoidia.
  Ale media nakrecają strach bo każdemu to pasuje a w szczególności rządom.
  Świąt potrzebował kryzysu więc ma, kryzys to jeden z czynników napedowych gospodarki i każdemu tak naprawdę jest na rękę.
  Także jeszcze z obliczeń wychodzi że musi być 2 fala żeby trochę zarobić i koło wiosny przyszłego roku wirus zniknie z dnia na dzień.

  • Wyborcy PiSu uwierzą, wyborcy czaskoskiego nie.

  • „Ale media nakrecają strach bo każdemu to pasuje a w szczególności rządom.
   Świąt potrzebował kryzysu więc ma, kryzys to jeden z czynników napedowych gospodarki i każdemu tak naprawdę jest na rękę.
   Także jeszcze z obliczeń wychodzi że musi być 2 fala żeby trochę zarobić i koło wiosny przyszłego roku wirus zniknie z dnia na dzień.”
   Czy masz jakikolwiek logiczny i udokumentowany argument na poparcie tych bredni? Przecież to stek bezmyślnie powtarzanych idiotyzmów. Jakikolwiek argument ekonomiczny? Społeczny? Jakikolwiek inny? Udokumentowany, logiczny tok rozumowania? Czy tylko gadam pierdoły, bo tak se wymyśliłem?

   • Żeby wprowadzić pełną kontrolę i uzasadnić wojnę o ropę na bliskim wschodzie wystarczyło wysadzić dwie wierze. Żeby wprowadzić niewolnictwo i pełną inwigilacje trzeba ludziom wmówić że to dla ich dobra. Wirus i epidemia pozwoli na przykład na zlikwidowanie gotówki bez której będziemy niewolnikami systemu bankowego i nie będziemy mogli nawet protestować że coś nam się nie podoba bo z automatu zostaniesz na przykład odcięci od środków finansowych. Dla ciebie pewnie już za późno żebyś zrozumiał skoro do tej pory jeszcze tego nie pojąłeś, ale spokojnie też zostaniesz niewolnikiem jak my wszyscy jak dalej lekarze, policja i wojsko dadzą się przekupywać rządowymi pieniędzmi żeby ciągnąć dalej tą ściemę.

    • Na pulmunologii na Jaczewskiego nikt z lekarzy i personelu nie chodzi w masce. Czyżby widzieli ten przekręt?

 4. Do redakcji:
  Dziękuję za czytanie komentarzy. Tak jest znacznie przejrzyściej 🙂

  • jeszcze tydzien temu na 10 osob stojacych w kolejce po owoce na targu max 3 mialy maseczki a w piatek i sobote 8-9 !niezla propaganda musiala pojsc w TV.ludzie sa juz wystarczajaco przestraszeni aby zaplacic gruba kase za szczepionke ktora moim zdaniem przyczyni sie w o wiele wiekszym % do ich zejscia z tego swiata niz koronaswirus.bezposrednio lub posrednio -dostana goraczki,pojda do lekarza,dostana na recepcie silne leki…i dobranoc .duza liczbe zgonow w zimie bedzie mozna zrzucic na SMOG , przy okazji wprowadzajac jakies zakazy palenia w piecu bo przeciez umowa z USA na gaz podpisana.

 5. powinni podawac nazwiska zarażonych jak tacy istnieja bo ani ja ani znajomi i znajomi znajomych nie znamy nikogo ,wiec jak to naprawde jest

  • Jak po tak długim czasie można się nawet nie zastanawiać gdzie są ci wszyscy chorzy skoro dalej nikt nikogo nie zna. Pomyśl lepiej ilu znasz ludzi co umarło w tym roku na raka albo jest chorych to może zrozumiesz skalę problemu. Przepraszam chyba za wiele od ciebie wymagam bo skoro do tej pory tego nie zrozumiałeś to szkoda ci tłumaczyć.

   • Listonosz w Swidnku. Znam osobiście. Jedna z pierwszych osób zarażonych. Stop gimnazjalnym płaskozirmcim.

   • Jak coś to chodzę w maseczce

    @mario ja znam osoby „chore”. Siedzą w domach od tygodni i śmiertelnie chorują bezobjawowo. Weekendami dobrze się bawimy przez Skype. Ponoć w całej Polsce jest około 70 osób pod respiratorami, no dla tępoty pospolitej to cała wieś.
    Chciałem Ce troszeczkę poprawić bo śledzę na bieżąco to co piszesz.
    Co do światowej inwigilacji to wszystko się zgadza – tuż przed „pandemią” ruszył Chiński system oceny obywateli i była mowa o tym, że warto wprowadzić to na cały świat. Kolejnym celem światowych rządów był system bezgotówkowy, no i sukces z Koroną jest za rogiem. Ogólnie to dobrze piszesz, ale odpuść bo ludzie, którzy tutaj przychodzą i piszą mają już zdanie i wypierają wszystko co logiczne, myślą że świat jest albo czarny albo biały, są naszprycowani bełkotem z „teleekranów” im już nie pomożesz. Wykorzystaj sytuacje bo się da i zarobić i zyskać w inne sposoby. Od czasów kiedy ze znajomymi handlujemy na giełdzie przewidywaliśmy ten rok jako rok przed kryzysem większym niż przed II WŚ. Mam nadzieje, że kiedyś spotkam Cię i będę mógł postawić piwo bo jest o czym rozmawiać. Pozdrawiam Cie.
    A dla reszty umierających i chodzących z psem na spacer w maseczce: zobaczcie co się stało z wykresami ropy naftowej kilka dni przed tym co aktualnie przeżywamy. BTW ktoś liczył ile piątek przybił Duda podczas kampanii i z iloma osobami się wyścickał nie zakładając maseczki? 🙂 Bawcie się dobrze.

 6. Franek życzę Ci żebyś złapał wirusa to wtedy opowiesz znajomym jak to jest chorować o ile przerzyjesz

 7. ZA PO tego nie było PISowska zaraza

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…