690 680 960

Akcja szczepień przeciwko COVID-19 osób z problemem bezdomności

W najbliższy poniedziałek (15 listopada) w Lublinie odbędzie się kolejna akcja szczepień przeciwko COVID-19, skierowana do osób będących w kryzysie bezdomności. Na osoby chętne będzie czekał szczepieniobus zlokalizowany przy al. Unii Lubelskiej 15, obok jadłodajni Caritas. Akcję zaplanowano od godz. 9.00 do 14.00.

– Już po raz kolejny w Lublinie organizujemy szczepienie osób borykających się z problemem bezdomności. W sytuacji wzmożonej liczby zachorowań na COVID-19, nie możemy zapominać o grupach osób najbardziej potrzebujących i najbardziej narażonych na zachorowania. Dlatego we współpracy z Wojewodą Lubelskim oraz Caritas, uruchamiamy akcję szczepień dla osób w kryzysie bezdomności. Akcja w szczególności skierowana jest do tej grupy osób, ale każdy chętny będzie mógł skorzystać tego dnia z możliwości zaszczepienia się – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Szczepieni otrzymają jednodawkowe preparaty firmy Johnson & Johnson. Na szczepienie należy zgłosić się z dokumentem tożsamości. Podmiotom prowadzącym noclegownie, ogrzewalnie i jadłodajnie, informacje o możliwości szczepień dla osób korzystających z pomocy tych placówek przekazują Strażnicy Miejscy.

Podczas podobnej akcji szczepień przeprowadzonej w lipcu, szczepionkę przeciw COVID-19 przyjęło 59 osób. Z danych wynika, że na terenie Miasta Lublin przebywa około 400 osób bezdomnych.

(fot. pixabay.com)

41 komentarzy

  1. Stop, On, mario i wiele innych nicków.
    Ciekawe co jeszcze wymyśli.

  2. tą akcją to chcą ograniczyć ” populację ” kloszardów

  3. Ty, ale genialna wypowiedź. Właśnie wymyśliłeś jak pozbyć się pijanych kierowców z polskich dróg. Trzeba po prostu zaprzestać sprawdzania trzeźwości.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!