690 680 960

Akcja szczepień przeciwko COVID-19 osób z problemem bezdomności

W najbliższy poniedziałek (15 listopada) w Lublinie odbędzie się kolejna akcja szczepień przeciwko COVID-19, skierowana do osób będących w kryzysie bezdomności. Na osoby chętne będzie czekał szczepieniobus zlokalizowany przy al. Unii Lubelskiej 15, obok jadłodajni Caritas. Akcję zaplanowano od godz. 9.00 do 14.00.

– Już po raz kolejny w Lublinie organizujemy szczepienie osób borykających się z problemem bezdomności. W sytuacji wzmożonej liczby zachorowań na COVID-19, nie możemy zapominać o grupach osób najbardziej potrzebujących i najbardziej narażonych na zachorowania. Dlatego we współpracy z Wojewodą Lubelskim oraz Caritas, uruchamiamy akcję szczepień dla osób w kryzysie bezdomności. Akcja w szczególności skierowana jest do tej grupy osób, ale każdy chętny będzie mógł skorzystać tego dnia z możliwości zaszczepienia się – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Szczepieni otrzymają jednodawkowe preparaty firmy Johnson & Johnson. Na szczepienie należy zgłosić się z dokumentem tożsamości. Podmiotom prowadzącym noclegownie, ogrzewalnie i jadłodajnie, informacje o możliwości szczepień dla osób korzystających z pomocy tych placówek przekazują Strażnicy Miejscy.

Podczas podobnej akcji szczepień przeprowadzonej w lipcu, szczepionkę przeciw COVID-19 przyjęło 59 osób. Z danych wynika, że na terenie Miasta Lublin przebywa około 400 osób bezdomnych.

(fot. pixabay.com)

41 komentarzy

  1. Stop, On, mario i wiele innych nicków.
    Ciekawe co jeszcze wymyśli.

  2. tą akcją to chcą ograniczyć ” populację ” kloszardów

  3. Ty, ale genialna wypowiedź. Właśnie wymyśliłeś jak pozbyć się pijanych kierowców z polskich dróg. Trzeba po prostu zaprzestać sprawdzania trzeźwości.

Kursy walut

  • USD 4.2559zł 0.75%
  • GBP 5.2567zł 0.55%
  • EUR 4.5376zł 0.34%
  • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas