Akcja przeciwko wariatom drogowym … na murze Zakładu Karnego

W Białej Podlaskiej otwarto wystawę plakatów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Akcja odbywa się w ramach kampanii „Ryzyko w Ruchu Drogowym – poznaj, zrozum, ciesz się jazdą.”

Na murach Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej można oglądać nietypową wystawę. Mianowicie rozwieszone zostały tam plakaty związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Pochodzące ze zbiorów Muzeum Plakatu w Wilanowie dzieła zdobią mur przy ul. Prostej i Przechodniej. Co ciekawe, to znajdziemy tam plakaty zarówno z obecnych czasów jak i blisko stu lat. Najstarsze z prezentowanych dzieł autorstwa polskich plakacistów powstały w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku i dzięki nim można się przekonać, jak na przestrzeni lat ewoluowało postrzeganie czynników mających wpływ na szeroko pojęte bezpieczeństwo na drodze.

Ekspozycja na murach Zakładu Karnego jest pierwszą z dwóch części tej akcji. – Kampania społeczna pod hasłem „Ryzyko w ruchu drogowym – poznaj, zrozum, ciesz się jazdą”, jest swoistą próbą dotarcia do najmniej doświadczonych użytkowników dróg publicznych z ważną problematyką poruszającą istotę ryzyka w ruchu drogowym. Niewątpliwie bezpieczeństwo każdego z nas poruszającego się na co dzień po ulicach i drogach miast oraz mniejszych miejscowości, nierozerwalnie jest związane z pewnym ryzykiem. Dlatego też zasadniczym jej celem jest przedstawienie w ciekawej formie zagadnień wpływających na ryzyko wśród użytkowników dróg – wyjaśniał ppłk Leszek Wojciechowski Dyrektor placówki.

Wystawa ma również inną symbolikę. Duża część osadzonych przebywających w tej placówce, to kierowcy skazani za jazdę po pijanemu. Plakaty mają wpłynąć zarówno na nich jak i ich najbliższych, tak by na długo pozostały w pamięci te obrazy. Wystawę można oglądać do końca listopada a honorowy patronat objął nad nią Prezydent Miasta Biała Podlaska. Jej organizatorami są: Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników w Białej Podlaskiej oraz Zakład Karny w Białej Podlaskiej.(fot. lublin112)
2014-08-19 18:58:03

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu