Akcja „Pasy” na drogach regionu. Kierowcy wpadali jeden po drugim

W miniony czwartek funkcjonariusze drogówki w całym regionie szczególną uwagę zwracali, czy kierowcy pojazdów korzystają z pasów bezpieczeństwa. Związane to było z ogólnopolską akcją „Pasy”.

Korzystanie z pasów podczas jazdy samochodem to nie tylko obowiązek każdego kierowcy, lecz również zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Gdy dochodzi do wypadku, zapięte pasy ratują podróżujących przed licznymi obrażeniami ciała. Jednak jak pokazują badania Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, dwóch na dziesięciu kierowców wciąż nie praktykuje ich stosowania. Jeszcze gorzej jest wśród pasażerów podróżujących na na tylnej kanapie. W tym przypadku tylko co trzecia osoba korzysta z pasów.

Co jakiś czas policja przeprowadza działania, które koncentrują się na egzekwowaniu obowiązku używania pasów bezpieczeństwa. Akcja „Pasy” została przeprowadzona w miniony czwartek na terenie całego regionu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę, czy kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w pasach, a także, czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych.

Tylko na terenie powiatu puławskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali kilkudziesięciu kierowców. Funkcjonariusze ujawnili 58 wykroczeń, z czego w 32 przypadkach osoby podróżujące pojazdami nie zastosowali się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Zatrzymano też pijanego kierowcę, który oczywiście nie miał zapiętych pasów. Kierujący samochodem dostawczym 36-letni mieszkaniec gminy Żyrzyn miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Z kolei na terenie powiatu łęczyńskiego policjanci skontrolowali ponad 50 pojazdów. O pasach zapomniało 17 kierujących oraz jeden pasażer. Przy okazji u zatrzymanego do kontroli w Jaszczowie 22- letniego mieszkańca gminy Milejów, policjanci wyczuli woń alkoholu. Mężczyzna miał blisko 0,25 promila alkoholu w organizmie, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Uprawnień nie miało też sześciu innych skontrolowanych kierowców.

(fot. policja)
2017-01-30 23:00:38

Zobacz również

39 komentarzy

 1. Jak można na trzeźwo nie zapiąć pasów ? O ich zapięciu normalny kierowca nie musi myśleć. To się robi zupełnie automatycznie, jak odpalenie silnika.

 2. Ludzie, zapinanie pasy!! Ratują życie!!

 3. Jak by każdy był taki Święty i przestrzegał przepisów to połowa drogówki nie miała by pracy, przy czym też bardzo ucierpiał by budżet Państwa któremu wcale nie zależy na naszym bezpieczeństwie tylko na wyłudzenie jak największej ilości kasy z mandatów, kolegium itp.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja