Akcja „Pasy” na drogach Lubelszczyzny. Wpadają pijani kierowcy

Policjanci szczególnie zwracają dzisiaj uwagę, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Przy okazji wpadło już kilku pijanych kierowców.

W niedziele od wczesnych godzin porannych, policjanci z naszego regionu prowadzą akcję „PASY”. Ma ona na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, a jednoczesne uświadamianie podróżujących pojazdami, na temat wpływu tego elementu wyposażenia pojazdu, na ochronę ich zdrowia i życia w przypadku zdarzeń drogowych, do których bardzo dużo dochodzi ostatnio w naszym województwie. Szczególny nacisk kładziony jest, na przewożenie dzieci w fotelikach.

Funkcjonariusze prowadzą wzmożone kontrole w tym zakresie, jednocześnie sprawdzają trzeźwość kierujących oraz stan techniczny i wyposażenie auta. Od samego rana m.in. przy okazji kontroli, wpadło kilku amatorów jazdy na „podwójnym gazie” W Lublinie tylko w ostatnich godzinach zatrzymano pijanych kierowców na ulicach Wierzbowej i na Lubomelskiej.

Według badań Krajowej Rady Bezpieczeństwa Drogowego, nawet jedna trzecia podróżujących nie korzysta z pasów bezpieczeństwa. Na drogach krajowych pasy zapina 87% osób, to już na wojewódzkich 79% a na powiatowych tylko 66%. Kierowcy jak i pasażerowie są przekonani, że jeżeli ruch jest mniejszy, to mniejsze ryzyko wypadku. Jednak gdy już do niego dochodzi, to zdarzenia te są bardzo poważne a podróżujący doznają licznych obrażeń ciała a zdarza się że również giną na miejscu.

(fot. lublin112)
2014-06-15 13:07:59

10 komentarzy

 1. Czyli pewnie dzisiaj zabiorą mi dowód rejestracyjny bo ręczny raz łapie, raz nie ;).

 2. Zapinanie pasów to jest tylko powód do wlepienia mandatu bo to moje bezpieczeństwo nie ich,a jak mają pensje uzależnione od wystawionych mandatów okazja jak znalazł.Jestem kierowcą zawodowym i sam decyduje kiedy ten pas zapinać.Ale przejerzdżając z ulicy na ulice(z ruskiej na królewską)i szanowni panowie patrolując ulice cyknęli mnie koło ratusza.Podnieceni twierdzili że widziałem ich i nie reagowałem zapinając pas.Pokazując umowe że pracuje w Holandii jako kierowca międzynarodowy TIRA i nie miałem ani jednego punktu na koncie ‚szanowni’ tą punktacje zepsuli twierdząc podnieceni-takie są przepisy.A potem się dziwią że są znienawidzeni…

  • Państwu nie opłaca się żeby taki jak Ty zginął przez to, że chce pokazać jaki to jest niezależny nie zapinając pasów.
   Jesteś bardziej dochodowy jako żywy i zdrowy, niż jako martwy lub kaleka.

 3. A ja mam nagranie jak radiowóz z numerem bocznym 104 jedzie na ograniczeniu do 40 65 kmh, i przejeżdza dwa skrzyżowania na czerwonym świetle. Nagranie z rejstratora w aucie. Prowadziła Policjantka. Siedzący obok funkcjonariusz niemiał zapíętych pasów bezpieczeństwa. Radiowóz jechał bez włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, więc był normalnym uczestnikiem ruchu drogowego, a co więcej przedstawicielem prawa, który powinien dawać przykład. Na drugi dzień z w/wnagraniem byłem u Pana komendanta i kierownika sekcji patrolowo interwencyjnej i dowiedziałem się że na podstawie tego nagrania nie można ukarać Pani policjant, a sprawę muszę zgłosić do sądu, gdzie już nie będę musiał stanąć oko w oko z policjantami.

  DAŁEM SPOKÓJ BOJĄC SIĘ SZYKANOWANIA. Mieszkam blisko 5 komisariatu
  Dalszy komentarz uważam za zbędny

  • nic im nie zrobią, bo kruk krukowi oka nie wydziobie, a Policja w Polsce jest do egzekwowania prawa, a nie do jego przestrzegania, bo społeczeństwo na to przyzwala

   • A ja jeszcze dodam że istnieje w Policji niepisana zasada że policjantowi mandatu się nie wystawia, wiem bo mam jednego w najbliższym otoczeniu. A jeśli ktoś powie że bredzę cóż… niech mówi dalej

 4. Sprostowanie:
  Gdzie będę musiał stanąć twarzą w twarz z policjantami. Przepraszam za błąd

 5. Niech ktoś określi czy policjanci mają obowiązek zapinania pasów,czy nie,bo jeżdżą radiowozami jak święte krowy,Pasy przekładają za plecami i zapinają w uchwycie,żeby im sygnał nie piszczał i już są zadowoleni.

  • Policjanci mają obowiązek zapinania pasów.
   Wyjątek stanowi jedynie przewożenie osoby (osób) zatrzymanej (ych).
   Wtedy (i tylko wtedy) wolno im niekorzystać z pasów.

   A jak jest? Każdy wie.

 6. i z tym Kuba się z Tobą zgadzam i tutaj trzeba szukać winnych ,a nie u zwykłych ludzi

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”