690 680 960

Akcja Kucharze Dzieciom w tym roku w innej formie. Pomoc trafi do podopiecznych domów dziecka

W tym roku, z uwagi na obostrzenia związane z epidemią Covid-19 nie jest możliwe zorganizowanie akcji Kucharze Dzieciom w dotychczasowej formie. Dlatego też stworzone zostaną paczki dla podopiecznych Domów Dziecka.

Kolejny rok z rzędu Stowarzyszenie Lubelscy Kucharze Dzieciom oraz Lubelskie Stowarzyszenie Kucharzy połączą swoje siły aby w okresie przedświątecznym pomóc najmłodszym. To wyjątkowe wydarzenie zostało zapoczątkowane przez najlepszych kucharzy z Lublina, którzy postanowili wolny czas przeznaczyć na zorganizowanie imprezy, mającej na celu pomoc dla dzieci, wówczas z Hospicjum im. Małego Księcia.

Sami o wszystko zadbali, jak też wyłożyli własne fundusze na niezbędne opłaty czy też zakupy. Do tego zorganizowali dla najmłodszych mieszkańców Lublina warsztaty, na których wypiekane były pierniki. Całkowity dochód został przekazany na rzecz potrzebujących. W kolejnych latach wspierano terż m.in. podopiecznych Stowarzyszenia Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie.

Bożonarodzeniowy Festiwal „Kucharze Dzieciom” odbywał się w Galerii Olimp. Przez dwa dni przygotowywano świąteczne potrawy, w kuchni można było też spotkać m.in. uczestników Top Chef, Masterchef czy też Hell’s Kitchen, do tego znane twarze gastronomii. Wszyscy kucharze biorący udział w wydarzeniu przygotowywali wyjątkowe świąteczne potrawy. Dań oczywiście można było próbować, a wrzucając do puszek parę groszy pomagało się dzieciom.

W tym roku, z uwagi na obostrzenia związane z epidemią Covid-19 nie jest możliwe zorganizowanie imprezy w tego typu formie. Jednak jak wyjaśniał nam Paweł Cygan, jeden z organizatorów akcji, nie zamierzają stać w miejscu, dlatego z pomocą dostawców, właścicieli restauracji, barów i ludzi dobrej woli postanowili zorganizować kucharską gwiazdkę dla mieszkańców lubelskich domów dziecka. Pomoc ma trafić do podopiecznych Domów Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie, Domu Dziecka im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Lublinie oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych Domów Rodzinnych Nr 1, 2, 3 i 4. W wykonywanie paczek dla dzieci mogą się również włączyć mieszkańcy Lublina.

(fot. lublin112)

3 komentarze

  1. ojej jaka szkoda nie zlansuje sie pani barbara f i jej podobni

  2. O jej jak miło że piszesz o mnie.
    Szkoda tylko że nie masz odwagi przedstawić się.

  3. Basiu jakby się wszyscy lansowali tak jak Ty, to swiat by był piękny. A Pana xxx poprosimy o przedstawienie się.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce