Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Akcja CBA w naszym regionie. Zatrzymano osoby oferujące obligacje GetBack

Siedmioro pracowników banku, którzy oferowali klientom obligacje spółki GetBack, wpadło w trakcie akcji CBA. Poszkodowanych jest tutaj 70 osób na kwotę 12 mln zł.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejnych siedem osób do sprawy GetBacku. Działania przeprowadzone zostały na terenie województwa lubelskiego, jak też na Podkarpaciu, Podlasiu i Śląsku. Wszyscy zatrzymani są pracownikami jednego z banków. Mieli oferować klientom obligacje spółki wprowadzając ich w błąd co do właściwości i bezpieczeństwa oferowanego produktu finansowego.

Jednocześnie agenci CBA dokonali przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych osób, w celu zabezpieczenia materiałów dowodowych w tej sprawie. Następnie czterech mężczyzn i trzy kobiety doprowadzono do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie zostały im przedstawione zarzuty. Jak wskazują śledczy, osoby te sprzedały obligacje na kwotę ponad 12 mln zł. Poszkodowanych jest tutaj 70 osób.

Śledztwo w sprawie GetBack prowadzone jest od dłuższego czasu. Do tej pory już 90 osób usłyszało zarzuty. Najczęściej chodzi o nadużycie uprawnień i wyrządzenie Idea Bankowi szkody majątkowej w wielkich rozmiarach oraz prowadzenie działalności maklerskiej bez wymaganego zezwolenia.

(fot. CBA/zdjęcie ilustracyjne)

13 komentarzy

  1. Swoje się nachapali. Prawo dla takich jest łagodne. Dostaną zawiasy, albo oddadzą z nakradzionych milionów kilka procent i będzie wilk syty i owca cała.

  2. a co z TW Ernestem ???

  3. 12 baniek na 70 osób. Niezłe lokaty mieli.

  4. A panią [***] pracownika GetBecu, która pracowała w Lublinie i oferowała bezpośrednio zakup klientom, też zatrzymano? Chyba jest kilku oszukanych, warto sprawdzić co mówiła i o czym zapewniała POSZKODOWANYCH.

  5. A co z pracownikami tej firmy? Osoby z banku to pośrednicy, którzy wykonywali polecenia przełożonych. Zapewne wszyscy dostali sowite premie. Natomiast pracownicy GetBecu z dużą dozą prawdopodobieństwa wiedzieli, że nie ma zabezpieczenia w KNF powierzonych oszczędności klientów… Za ich milczenie lub wręcz kłamstwa, dostawali bardzo wysokie premie. Raczej wiedzieli co robią i za ile…

  6. A kiedy ryży zdrajca odpowie za Amber Gold?

  7. Jak” maciar” ściągnie wrak tupolewa???