690 680 960

Agresywna grupa migrantów forsowała granicę. Polski żołnierz został uderzony kamieniem w twarz

W ciągu minionej doby kilkadziesiąt osób próbowało nielegalnie wedrzeć się do Polski. W trakcie siłowego forsowania przez cudzoziemców zabezpieczeń granicy ranny został polski żołnierz.

W sobotę na granicy polsko-białoruskiej doszło do 52 prób jej nielegalnego przekroczenia. Żadna z osób nie przedostała się z Białorusi na teren Polski.

W niedzielę na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Czeremsze grupa 55 agresywnych osób forsowała granicę. Jeden polski żołnierz został trafiony kamieniem w twarz, na miejscu udzielono mu pomocy przedmedycznej. Żadna z tych osób nie przedostała się na teren RP. Działania migrantów odbywały się pod nadzorem białoruskich służb.

Polskie służby zatrzymały w ostatnich godzinach w rejonie Augustowa siedmiu obywateli Iraku, którzy przebywali od pewnego czasu w ośrodkach na terenie Litwy. Osoby te zostaną przekazane służbom litewskim po wykonaniu z nimi niezbędnych czynności.

Od początku 2021 r. Straż Graniczna zarejestrowała niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

(fot. SG)

27 komentarzy

  1. To jest było bezpośredni atak na wolną Polskę. Czemu dowódctwo nie pozwala na użycie broni palnej??? Strzelać, nie zabijać. Prawo użycia broni jasno określa jej cel i do czego służy.

  2. Biedny żołnierzyna. Zapomniał po co ma pistolet.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej