Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Agresywna grupa migrantów forsowała granicę. Polski żołnierz został uderzony kamieniem w twarz

W ciągu minionej doby kilkadziesiąt osób próbowało nielegalnie wedrzeć się do Polski. W trakcie siłowego forsowania przez cudzoziemców zabezpieczeń granicy ranny został polski żołnierz.

W sobotę na granicy polsko-białoruskiej doszło do 52 prób jej nielegalnego przekroczenia. Żadna z osób nie przedostała się z Białorusi na teren Polski.

W niedzielę na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Czeremsze grupa 55 agresywnych osób forsowała granicę. Jeden polski żołnierz został trafiony kamieniem w twarz, na miejscu udzielono mu pomocy przedmedycznej. Żadna z tych osób nie przedostała się na teren RP. Działania migrantów odbywały się pod nadzorem białoruskich służb.

Polskie służby zatrzymały w ostatnich godzinach w rejonie Augustowa siedmiu obywateli Iraku, którzy przebywali od pewnego czasu w ośrodkach na terenie Litwy. Osoby te zostaną przekazane służbom litewskim po wykonaniu z nimi niezbędnych czynności.

Od początku 2021 r. Straż Graniczna zarejestrowała niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

(fot. SG)

27 komentarzy

  1. To jest było bezpośredni atak na wolną Polskę. Czemu dowódctwo nie pozwala na użycie broni palnej??? Strzelać, nie zabijać. Prawo użycia broni jasno określa jej cel i do czego służy.

  2. Biedny żołnierzyna. Zapomniał po co ma pistolet.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo