690 680 960

Agresja, wulgarne słowa, atak na polskie służby. Kolejna próba nielegalnego przekroczenia granicy (wideo)

Minionej nocy na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Białowieży 50 agresywnych cudzoziemców próbowało sforsować granicę. W poniedziałek w ręce podlaskich policjantów wpadło 6 osób, które odpowiedzą za pomocnictwo.

W rejonie Białowieży doszło do kolejnej próba nielegalnego przekroczenia granicy. Została ona wczoraj udaremniona przez żołnierzy i funkcjonariuszy policji oraz straży granicznej. Tak jak ostatnio, atak agresywnych migrantów był wspierany przez białoruskie służby.

Wczoraj podlascy policjanci zatrzymali 6 osób w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani to 2 obywatele Uzbekistanu i obywatele Kazachstanu, Turcji, Sri Lanki i Polski. Kurierzy chcieli przewieźć 23 osoby. Wkrótce zatrzymane osoby staną przed sądem.

Minionej doby na granicy polsko-białoruskiej doszło do 174 prób jej nielegalnego przekroczenia. Wobec 66 cudzoziemców funkcjonariusze Straży Granicznej wydali postanowienia o opuszczeniu terytorium RP.

(fot. wideo MON)

11 komentarzy

 1. Agresywni? Oj tam, zdenerwowali się. Czy ja, gdy zdenerwuję się na gadanie Ochojskiej, to już mam prawo rzucać w nią kamieniami? A nie, to kobieta w dodatku poseł i niepełnosprawna. Ale co z równouprawnieniem?

  • „o firmy przyjęto nową, młodą sekretarkę. Poprzedniczka poucza ją o obowiązkach i na końcu dodaję aby pamiętała o tym że prezes ma na nazwisko Kotas, no i żeby nigdy nie pomyliła o z u. Około południa dzwoni telefon z ministerstwa do prezesa, a ten akurat jest na naradzie, więc idzie sekretarka na salę konferencyjną i po drodze się zastanawia jak jej prezes się nazywa. Przypomniała sobie słowa poprzedniczki żeby nie pomylić o z u i zadowolona wchodzi na salę i głośno oznajmia że pan prezes choj jest pilnie proszony do telefonu.”

   pani okotas

 2. Nasi żołnierze powinni odrzucać im te kamienie

  • Dziadek ze Slamsowa

   Jakby nasi zaczęli odrzucać kamienie to za kilkaset lat historycy dowodziliby, że III Wojna Światowa w XXI wieku zaczęła się od kamieniowania islamistów przez chrześcijan (i wzajemnie).

 3. W zabezpieczenie granicy powinno włączyć się PGE – zrobić przyłącza drutu do sieci energetycznej… Swoją drogą trzeba kupić naszym lasery co by mogli oślepiać te ruskie k…

  • Pan Anioł Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

   Jeśli nasi zechcą przyjąć, oddam swój (niebieski). Zasięg około 50 km.

 4. Lać wodą agresorów…

  • Słuchaczka radia co ma wieprzową twarz

   Chociaż w tym aura sprzyja, naszym pogranicznikom. Właśnie się stosownie ochłodziło 😆

 5. Agresja, wulgarne słowa, ataki na polskie służby – kolorowi pewnie myślą, że po tym wszystkim Polacy będą ich u nas witać po staropolsku: chlebem i solą 😆

 6. A jak jest w tych grupach migrantów, czy występuje u nich covid i powikłania z nim związane? Bo o tym chyba nikt nie mowi .

  • W USA miliony imigrantów wchodzą i wprost władze mówią że ich nie testują i to jest ok, gdy amerykanów masowo się zwalnia z pracy za brak szczepień. To pandemia polityczno-ekonomiczna, nie medyczna.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Cud nad Wisłą – Ważna lekcja historii
Dożynki gminne w Kurowie
Żniwa Dawniej czyli Piknik w Zakrzowie na Zielonym Wzgórzu
Dożynki Gminno – Parafialne w Kocku
Festyn Miejski w Kocku. Wystąpią Andrzej Rybiński i Extasy