Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

85-latek myślał, że ma pierwszeństwo. Dachowanie audi nagrała kamera monitoringu (zdjęcia, wideo)

Kierowca peugeota wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Uderzone w bok audi zostało wytrącone z toru jazdy, a następnie dachowało.

Zderzenie dwóch pojazdów, które miało miejsce w sobotę około godziny 22:15 na ul. Warszawskiej w Rykach, zostało nagrane przez kamerę miejskiego monitoringu. Jak już informowaliśmy, na skrzyżowaniu z ul. Słowackiego dachował samochód osobowy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak ustalili policjanci, do zdarzenia przyczynił się kierowca peugeota, który wyjeżdżając z ul. Słowackiego wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierowcy audi poruszającego się ul. Warszawską. Uderzone w bok audi zostało wytrącone z toru jazdy, a następnie dachowało.

 

 

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. 85-letni mieszkaniec Ryk za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym.

 

85-latek myślał, że ma pierwszeństwo. Dachowanie audi nagrała kamera monitoringu (zdjęcia, wideo)

85-latek myślał, że ma pierwszeństwo. Dachowanie audi nagrała kamera monitoringu (zdjęcia, wideo)

85-latek myślał, że ma pierwszeństwo. Dachowanie audi nagrała kamera monitoringu (zdjęcia, wideo)

(fot. nadesłane, wideo – policja)

20 komentarzy

 1. A zabrać prawo jazdy inwalidzie co nie zna znaków?

 2. 84-latek powinien siedzieć przed tv w kapcioszkach oglądając M jak Miłość albo inną Modę na Sukces a nie za kierownicą. W ogóle to aż dziwne że człowiek w tym wieku jeszcze jeździ.

  • Ależ on oglądał, tylko na smartfonie. A była to transmisja apelu z Jasnej Góry, dlatego potrzebował skupienia.

  • 85 latek jak już – czytaj uważnie…
   A tak w ogóle w tym wieku powinien być kategoryczny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów… Tak tak zaraz będą ujadać obrońcy że był okazem zdrowia… Takie bajki to możecie opowiadać ale sekcie covidowej…

 3. a zatrzymanie prawka ? Aż kogoś zabije. Już nie ten wiek, naprawdę

 4. O tej porze ? Troszkę mnie ciekawi, na dyskotekę jechał, czy z drugiej zmiany wracał ?

 5. Jak mógł myśleć, że ma pierwszeństwo skoro ma trójkąty na asfalcie?

 6. zabrać kwity i na badania skierować

  • @ uważny i ważny- gamoń a nie uważny jesteś, jak nie widzisz „odwróconego” trójkąta również na znaku pionowym.

 7. Dziadek, na wózek elektryczny, raus!

 8. Zabrać prawo jazdy bezapelacyjnie, dożywotnio i wysoka grzywna. Wjechał na skrzyżowanie bezrefleksyjnie, od tak po prostu sobie wjadę bez patrzenia na znaki, na pałę, może nic się nie stanie. Znaki pionowe, znaki poziome, ustąp pierwszeństwa, to nic, jadę, a co tam.

 9. dożył 85 lat jeżdżąc w ten sposób? chyba ciągle z różańcem w ręku…

 10. Kocham jeździć, ale myślę, że bycie czynnym kierowca za 50 lat byłoby nieodpowiedzialnością, to już nie ten refleks, nie te ruchy. Tych mocno dojrzałych kierowców widuje na drodze i szczerze mówiąc się ich boję, robią dużo błędów, jadą na czerwonym świetle. Zmieniają pas zjeżdżając na auto obok i jak trąbisz to nie wiedzą o co chodzi… Przykre ale niestety myślę, że w wieku powyżej 65lat powinny być dodatkowe badania i częste badania czy w ogóle dany człowiek jest zdolny dalej do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Szkoda, że każdy myśli tylko o sobie by dojechać z punktu A do B i żeby było szybko i wygodnie, a nie dba o to by taka podróż była miła i bezpieczna nie tylko dla niego ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Z kraju