80-latka uwierzyła w inwestycję w akcje Orlenu. Straciła prawie 250 tysięcy złotych
12:36 23-06-2026 | Autor: redakcja
Policjanci z Komisariatu Policji w Niemcach wyjaśniają sprawę oszustwa internetowego, którego ofiarą padła 80-letnia mieszkanka gminy Niemce. Kobieta zgłosiła funkcjonariuszom, że została wprowadzona w błąd przez osobę podającą się za przedstawiciela oferującego możliwość inwestowania w akcje spółki Orlen.
Jak wynika z ustaleń, kontakt z seniorką został nawiązany za pośrednictwem Internetu. Nieznany sprawca przedstawił jej ofertę rzekomo dochodowej inwestycji. 80-latka, przekonana, że inwestuje swoje środki w akcje znanej spółki, zdecydowała się przekazać pieniądze.
Straciła oszczędności życia
Dopiero po czasie kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. W wyniku działania sprawcy straciła prawie 250 tysięcy złotych. Były to jej oszczędności.
Sprawca doprowadził seniorkę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, wykorzystując fałszywe informacje o możliwości inwestowania. Tego typu oszustwa są coraz częściej spotykaną metodą działania przestępców, którzy wykorzystują rozpoznawalne marki, obietnice szybkiego zysku i presję kontaktu internetowego lub telefonicznego.
Policja apeluje o ostrożność
Funkcjonariusze przypominają, aby zachować szczególną ostrożność przy wszelkiego rodzaju ofertach inwestycyjnych pojawiających się w Internecie. Szczególnie niebezpieczne są propozycje obiecujące wysokie i szybkie zyski bez ryzyka.
Nie należy przekazywać swoich oszczędności osobom nieznanym ani instalować dodatkowych aplikacji na polecenie rzekomych doradców inwestycyjnych. Przed podjęciem decyzji o inwestycji warto skonsultować się z rodziną, bankiem lub zaufanym specjalistą.
Policja apeluje o rozwagę i dokładne sprawdzanie, komu powierzane są pieniądze. Oszuści działają różnymi metodami, dlatego najważniejsze pozostają zdrowy rozsądek, ostrożność i ograniczone zaufanie wobec niezweryfikowanych ofert finansowych.
80-latko, dobra z ciebie kobieta, jak ten święty Franciszek, oddałaś bardziej potrzebującym od ciebie.
Bóg ci zapłać, za dobre serce i hojny gest.
za taką kasę to mogła kupić bilet do nieba u tadka r. z Torunia, to pewna inwestycja. i nikt by o niczym nie wiedział i nie mówił że baba głupia. i nie pytał skąd kasę miała
Wszystko co dobre należy zawdzięczać Bogu !
Oddała i niech się cieszy dobrym zdrowiem do setki.
Może jeszcze dla kogoś uzbiera…
O. A wszyscy trąbią, że seniorzy są wykluczeni cyfrowo
Ponoć tak sie kiedyś zdarzyło, że jak ponoć dobry Bóg nie chciał żeby przy pomocy wieży Babel, „owieczki” żywcem szły do nieba, to budowniczym języki poplątał.
Tu adekwatnie Bóg nie chciał, żeby baba miała kasiorkę to jej rozum odebrał.
Dlaczego ludzie na progu życia są tak pazerni?
może powojenna i potem perelowska bieda, ten niedosyt
Chytrość została „nagrodzona”. I warto było upychać w skarpetę zamiast czerpać z życia co najlepsze za te pieniądze?Teraz pozostaje tylko płacz i zgrzytanie protez zębowych.
Zawsze zadziwiała mnie ludzka chciwość …..
Nie dla scamu nie daj się oszukać. Kanał na YouTube, gdzie można dowiedzieć bardzo szczegółowo jak działa takie oszustwo.
Kto chce, a powinien chcieć, żeby ostrzec swoich bliskich przed złodziejami zza wschodu niech przesyła dalej nazwę kanału.
Ilu obcych ( nie Polaków ) pracuje w rozmaitych bankach, firmach ubezpieczeniowych itp z dostępem do danych Polaków? O urzędasach w lubelskim ratuszu i innych kluczowych instytucji nie wspomnę. Są jak widać konkretne przecieki do złodziei, którzy wykonują ,,czarną robotę” Przecieki od kogo?
Co ty pleciesz. Złodzieje dają ogłoszenie czy reklamę na popularnych platformach o łatwym zarobku, wystarczy zerejestrować się. Zostawiasz swoje dane, numer telefonu i za chwilę dzwonią do ciebie oszuści snując wizję łatwego i szybkiego zysku. Wejdź na kanał nie dla scamu, o którym pisałem wcześniej to posłuchasz i zobaczysz jaki jest schemat oszustów że wschodu.