71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 3 w woj. lubelskim. Nie żyje pięciu pacjentów

Ministerstwo Zdrowia przekazało w poniedziałek wieczorem informacje o kolejnych zakażeniach koronawirusem w Polsce. W szpitalach w Radomiu, Tychach i Biłgoraju zmarło łącznie pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

– Mamy 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą:
– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu zamojskiego w stanie ciężkim, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Na dzień 30 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 114 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 4 osoby zmarłe i 14 ozdrowieńców.

– Z przykrością informujemy o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju. Pacjent został przyjęty do szpitala w stanie ciężkim – przekazuje Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem na terenie Polski: 2055/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, na dzień 30 marca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:

1. Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 25.
2. Liczba osób poddanych kwarantannie – 7572.
3. Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 3897.

(fot. lublin112.pl, grafika WSSE)

Zobacz również

37 komentarzy

 1. Jesteśmy miesiąc za Włochami. Jak na razie dużych różnic nie widać. We Włoszech miesiąc temu nowych przypadków było ok. 200-300 a zgonów 17-30. Jeśli za tydzień będziemy mieli dziennie mniej niż 1000 nowych przypadków i 200 zgonów to będzie można stwierdzić, że jest lepiej niż we Włoszech.

  • Polacy głównie siedzą w domu, Włosi siedzieli w barach. U nas może być mniej drastycznie jeśli będziemy jeszcze miesiąc siedzieć w domu.

   • BZDURA. Włosi jak to się zaczęło na Północy uciekali na południe. Był strach, panią, wykupywanie żywności. Zresztą taksamo w Hiszpanii. WIĘKSZOŚĆ LUDZI SIEDZIAŁA W DOMU! A U NAS CO? TERAZ TEZ CHODZĄ TAK SAMO PO MIASTACH. Będzie u nas gorzej. Nasza służba zdrowia w poronianiu z Włoska jest jak w krajach 3 świata.

   • Guzik prawda ze siedzą w domach. Wracają z zagranicy i przez kilka dni z bezczelnym uśmiechem chodzą po sklepach i okolicy. Nawet jak są na kwarantannie a przyjdzie do nich listonosz to bez żadnej informacji odbietają listy i paczki. To jest polska odpowiedzialność i glupie myślenie ‚ u nas wiocha to do nas nie dojdzie’. Litości.

 2. A w której statystyce jest ujętych 13 policjantów z covid-19 bo jakoś nie zauważyłem żeby była gdzieś podana taka liczba zarazonych coś tu nie gra

  • Też mi się wydaje że coś nie gra. Jakoś 2+2 daje 3 a nawet 1. Zasady matematyki przestały działać w czasach pandemii najwyraźniej.

 3. Trzeba zrobić większe restrykcje na kwarantannę bo wirus nas ciągle wykańcza i ciągle dowozimy go na nowo

 4. A kiedy stan wojenny by zatrzymać covid?

 5. To już po 200 dziennie i to wyniki z przed 3 dni

  • Ale przecież piszą, że to pozytywne wyniki – np. dla grabarzy

   • Najmundrzejszy franio

    „Pozytywny przypadek” to kalka z angielskiego (positive case) oznaczająca pozytywny (dodatni) wynik testu na obecność konkretnego patogenu.
    Grabaż to wokalista Pidźamy porno i Strachów na lachy

 6. Skąd pochodził pacjent zmarły w Biłgoraju. Ktoś niech podrzuci info.

 7. Czy pracownicy Centrum Onkologi Ziemi Lubelskiej są ujeci w statystyce zakażonych. Chyba nie?

 8. Ludzie zacznijcie się w końcu naprawę modlić Tylko to Was uratuje czystą wiarą całym sercem.

 9. A gdzie są uj ci policjanci z Kunickiego przecież to 13 przypadków. Plus jeszcze te osoby zarażone w centrum onkologii?

  • Info nie przeszło przez sito propagandy sukcesu. Ot, cała prawda o rzetelnej informacji w kaczym grodzie, byle po trupach do przeprowadzenia wyborów.

 10. Panie Prezydencie Duda i Panie Premierze Morawiecki jest stan Wojny biologicznej nie zwozić ludzi bo będzie Hiszpania .Zamykać granice 30 .03 2020r Jeszcze polska nie zginie kiedy się opamientacie .

 11. Brawo dla Jarka!!! Nie macie tam jeszcze że dwóch miliardów dla TVP. Przecież za tak marne grosze to pracować nie mogą? Nawet w statystykach się pomylili, bo kalkulator się spalił!!!

 12. A w TVP pis jak zwykle luz. Duda jest pokazywany w dobrym świetle. Problemu z koronawirusem niema. Są obalane mity na te temat 🙂 Opozycja jest osmieszana zwalczana na różne sposoby…. Jednak te 2mld co dał pis dały dobry efekt.

 13. Kidawa Błońska się sama ośmiesza. Zresztą PO-wcy mają bardzo dużą trudność w komunikacji w języku polskim. Większość to obywatele polscy niż Polacy.

  • Nie no tak. Młodzi wykształceni ludzie z duzych miast przecież nie mogą decydować. Zacofana wiocha, nieroby zyjacy z 500+ I innych zasiłków to przeciez jest elektorat pis. Ten kraj to potomkowie chłopa panszyznianego. Ci którzy tworzyli potęgę 1RP zginęli. Gdyby nie komuna która rozdala ziemię chłopom, a częśc wygonila do miast mielibyśmy analfabetow. To jest właśnie elektorat pisu.

   • Jakby nie ta „wiocha i chłopi” to byś teraz w tej miejskim syfie kostkę brukową wpierniczał zamiast chleba. Czekaj jeszcze trochę, dzięki pandemii będziesz jeszcze jeździł po tych wiochach i prosił tych chłopów żeby ci ziemniaki i jajka sprzedali bo do gara nie ma co włożyć. Myślisz że będziesz siedzieć w bloku w tych czterech kątach 2 lub 3 tygodnie? Chińczycy już siedzą 4 miesiące i to pod ostrym rygorem i ciebie też to czeka i oby tyle bo może być jeszcze dużo dużo dłużej.

  • Najmundrzejszy franio

   Większych bredni dawno nie czytałem

 14. Pisiorow do września szlag jasny trafi, to kwestia czasu, cierpliwości ludziska, za kilka miesięcy będzie normalnie

 15. Jarek, siedź po nocy i rób ludziom wodę z mózgu. Może wyjdziesz bez ochrony fizycznej i maseczek na ulice i zwołasz ludzi do głosowania na swojego DŁUGO-PIS-A co to wszystkie twoje ( specjalnie ) wymysły podpisze? Jeszcze chwila i powyżej 60+ to tylko totalne izolatory będą twoja siłą wyborcza…….. Człowieczku wzrostu nikczemnego i takiego też umysłu…… ogarnij się i pomóż społeczeństwu w walce o życie a nie o władze……………….. Lech się od ciebie już chyba odciął………………. taka afazja …..

 16. Ludzie skoñczcie te polityczne przepychanki. Daliście sie zmanipulować jak stado baranów. Bandy złodzieji i *** bez honoru ścigają się do koryta mając was w ciemnym otworze a Wy plujecie na siebie w imie ich interesów. Jedni drudzy itrzeci wypną siena Was po wyborach. Wszyscy oni nie są Was warci. Zjednoczcie się w obliczu zagrozenia i pomagajcie sobie a nie im.

 17. Co Cię tak tą wieś boli?Na wsi żyją ludzie co mają więcej rozumu w tyle niż Ty w głowie,tam też są ludzie wykształceni i to bardziej bo mają pojęcie o życiu.Tylko takie @barany z miasta co zabrać im Internet to buta niezasznuruje,ale student albo już po.Zwłaszcza po tych „prywatnych”uczelniach same asy na detoks się nadają taka jest prawda pracuję wśród takich ludzi to widzę „miasto”i”wieś”

 18. Zauważyłem że ludzie się spierają i kłócą o wybory, a ja wczoraj przejeżdżając patrzę pod jednym marketem na parkingu nie ma gdzie stanąć bo kupa ludzi w sklepie, między sobą łażą i na siebie prychają. Jadę, patrzę na drugi market, a tam prawie to samo chociaż trochę mniej. Mało tego, sklepy proszą by stosować się do wytycznych, zachowywać odpowiedni odstęp, nie dotykać pieczywa, nie przebierać w warzywach i owocach i koniecznie używać rękawiczek jednorazowych, ale mało kto tego przestrzega. No i gdzie tu ludzka logika. Tyle się trąbi w mediach o zachowaniu bezpieczeństwa i zasad epidemiologicznych, ale jak widać część ludzi dalej tego nie pojmuje. Teraz pytanie…gdzie jest większe zagrożenie, w pełnym supermarkecie czy przy urnie wyborczej? Więc po co ten cały zgrzyt z tymi wyborami skoro większość i tak się do tych wytycznych nie stosuje.

 19. Przed wirusem ani pis ani po was nie uratuje glupie mordy sami się zniszccycie takim glupim mysleniem i pisaniem

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7556zł -0.18%
  • GBP 5.0101zł -0.36%
  • EUR 4.471zł -0.01%
  • CHF 4.1171zł -0.31%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach