690 680 960

71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 3 w woj. lubelskim. Nie żyje pięciu pacjentów

Ministerstwo Zdrowia przekazało w poniedziałek wieczorem informacje o kolejnych zakażeniach koronawirusem w Polsce. W szpitalach w Radomiu, Tychach i Biłgoraju zmarło łącznie pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

– Mamy 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą:
– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu zamojskiego w stanie ciężkim, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Na dzień 30 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 114 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 4 osoby zmarłe i 14 ozdrowieńców.

– Z przykrością informujemy o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju. Pacjent został przyjęty do szpitala w stanie ciężkim – przekazuje Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem na terenie Polski: 2055/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, na dzień 30 marca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:

1. Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 25.
2. Liczba osób poddanych kwarantannie – 7572.
3. Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 3897.

71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 3 w woj. lubelskim. Nie żyje pięciu pacjentów

(fot. lublin112.pl, grafika WSSE)

37 komentarzy

 1. Brawo dla Jarka!!! Nie macie tam jeszcze że dwóch miliardów dla TVP. Przecież za tak marne grosze to pracować nie mogą? Nawet w statystykach się pomylili, bo kalkulator się spalił!!!

 2. A w TVP pis jak zwykle luz. Duda jest pokazywany w dobrym świetle. Problemu z koronawirusem niema. Są obalane mity na te temat 🙂 Opozycja jest osmieszana zwalczana na różne sposoby…. Jednak te 2mld co dał pis dały dobry efekt.

 3. Kidawa Błońska się sama ośmiesza. Zresztą PO-wcy mają bardzo dużą trudność w komunikacji w języku polskim. Większość to obywatele polscy niż Polacy.

  • Nie no tak. Młodzi wykształceni ludzie z duzych miast przecież nie mogą decydować. Zacofana wiocha, nieroby zyjacy z 500+ I innych zasiłków to przeciez jest elektorat pis. Ten kraj to potomkowie chłopa panszyznianego. Ci którzy tworzyli potęgę 1RP zginęli. Gdyby nie komuna która rozdala ziemię chłopom, a częśc wygonila do miast mielibyśmy analfabetow. To jest właśnie elektorat pisu.

   • Jakby nie ta „wiocha i chłopi” to byś teraz w tej miejskim syfie kostkę brukową wpierniczał zamiast chleba. Czekaj jeszcze trochę, dzięki pandemii będziesz jeszcze jeździł po tych wiochach i prosił tych chłopów żeby ci ziemniaki i jajka sprzedali bo do gara nie ma co włożyć. Myślisz że będziesz siedzieć w bloku w tych czterech kątach 2 lub 3 tygodnie? Chińczycy już siedzą 4 miesiące i to pod ostrym rygorem i ciebie też to czeka i oby tyle bo może być jeszcze dużo dużo dłużej.

  • Najmundrzejszy franio

   Większych bredni dawno nie czytałem

 4. Pisiorow do września szlag jasny trafi, to kwestia czasu, cierpliwości ludziska, za kilka miesięcy będzie normalnie

 5. Jarek, siedź po nocy i rób ludziom wodę z mózgu. Może wyjdziesz bez ochrony fizycznej i maseczek na ulice i zwołasz ludzi do głosowania na swojego DŁUGO-PIS-A co to wszystkie twoje ( specjalnie ) wymysły podpisze? Jeszcze chwila i powyżej 60+ to tylko totalne izolatory będą twoja siłą wyborcza…….. Człowieczku wzrostu nikczemnego i takiego też umysłu…… ogarnij się i pomóż społeczeństwu w walce o życie a nie o władze……………….. Lech się od ciebie już chyba odciął………………. taka afazja …..

 6. Ludzie skoñczcie te polityczne przepychanki. Daliście sie zmanipulować jak stado baranów. Bandy złodzieji i *** bez honoru ścigają się do koryta mając was w ciemnym otworze a Wy plujecie na siebie w imie ich interesów. Jedni drudzy itrzeci wypną siena Was po wyborach. Wszyscy oni nie są Was warci. Zjednoczcie się w obliczu zagrozenia i pomagajcie sobie a nie im.

 7. Co Cię tak tą wieś boli?Na wsi żyją ludzie co mają więcej rozumu w tyle niż Ty w głowie,tam też są ludzie wykształceni i to bardziej bo mają pojęcie o życiu.Tylko takie @barany z miasta co zabrać im Internet to buta niezasznuruje,ale student albo już po.Zwłaszcza po tych „prywatnych”uczelniach same asy na detoks się nadają taka jest prawda pracuję wśród takich ludzi to widzę „miasto”i”wieś”

 8. Zauważyłem że ludzie się spierają i kłócą o wybory, a ja wczoraj przejeżdżając patrzę pod jednym marketem na parkingu nie ma gdzie stanąć bo kupa ludzi w sklepie, między sobą łażą i na siebie prychają. Jadę, patrzę na drugi market, a tam prawie to samo chociaż trochę mniej. Mało tego, sklepy proszą by stosować się do wytycznych, zachowywać odpowiedni odstęp, nie dotykać pieczywa, nie przebierać w warzywach i owocach i koniecznie używać rękawiczek jednorazowych, ale mało kto tego przestrzega. No i gdzie tu ludzka logika. Tyle się trąbi w mediach o zachowaniu bezpieczeństwa i zasad epidemiologicznych, ale jak widać część ludzi dalej tego nie pojmuje. Teraz pytanie…gdzie jest większe zagrożenie, w pełnym supermarkecie czy przy urnie wyborczej? Więc po co ten cały zgrzyt z tymi wyborami skoro większość i tak się do tych wytycznych nie stosuje.

 9. Przed wirusem ani pis ani po was nie uratuje glupie mordy sami się zniszccycie takim glupim mysleniem i pisaniem

Kursy walut

 • USD 4.0202zł 0.73%
 • GBP 5.0656zł 0.47%
 • EUR 4.3382zł 0.34%
 • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas