Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przez 52 lata nocowały tu trolejbusy. Ostatni budynek znika z krajobrazu miasta

Trwają prace związane z wyburzaniem ostatnich budynków po dawnej zajezdni trolejbusowej. Do niedawna miał w nich siedzibę Zarząd Transportu Miejskiego.

Od kilku dni prowadzone są prace rozbiórkowe ostatniego budynku związanego z dawną zajezdnią trolejbusową na Helenowie. Przez 52 lata, każdego dnia wyjeżdżały z tego miejsca trolejbusy. Sama zajezdnia została zlikwidowana w połowie 2015 roku, kiedy to powstał nowoczesny tego typu obiekt przy ul. Grygowej. Rok wcześniej Ratusz sprzedał zajezdnię lubelskiej spółce Centrum Zana Holding, która na tym terenie zaplanowała kompleks biurowo–handlowo–mieszkalny. Po przeprowadzce pozostał jeden budynek, w którym wcześniej miesiły się biura MPK, później zaś punkt sprzedaży biletów i biura Zarządu Transportu Miejskiego. Teraz przyszedł czas na rozbiórkę również i tego budynku. Prace mają potrwać przez cały ten tydzień.

(fot. lublin112)
2017-12-11 19:29:14

34 komentarze

 1. pisałem o ostatnich rządach PISuarach

 2. Może wreszcie ktoś dobierze się do Żuka za te jego szwindle (jak to nazwał Taa…) bo jeszcze parę lat i nie będzie co sprzedawać?! Ministrze Ziobro-pomóż ba następca Żuka nie będzie miał co sprzedawać

  • Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

   Jak następca pana Żuka nie będzie miał co sprzedawać, sprzeda pana ministra Ziobro, a pod dobrym panu, lepszy nastanie.
   Przecież Ziobro nie jest dożywotnim ministrem z zawodu.
   Prezydent miasta to też nie zawód, wybory można powiedzieć, tuż, tuż.
   Gołymi okularami widać.