4-latka przebiegała przez jezdnię, upadła przed jadącym pojazdem. Doszło do potrącenia

Wczoraj w miejscowości Korolówka doszło do wypadku z udziałem 4-letniego dziecka. Dziewczynka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 18 w miejscowości Korolówka w powiecie włodawskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że na drodze gminnej pojazd dostawczy potracił dziecko.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 4-letnia dziewczynka wpadła pod jadące auto marki Mercedes Sprinter, którym kierował 52-latek z Łukowa. Najprawdopodobniej dziecko podczas przebiegania przez jezdnię upadło, w wyniku czego doszło do potrącenia.

Dziewczynka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia drogowego.

(fot. Policja Włodawa)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Gdzie byli rodzice?

 2. Dostali 500 i puścili wolno

  A co dziecko tam robiło i biegało po ulicy?????

  • ulica na wsi to też chosdnik

   • Z takim podejściem to jeszcze wielu ludzi i dzieci zginie bo jak się ciało rozwija a rozumu nie to śmierć nadjedzie wcześniej czy później z takiego czy innego powodu. Na ulicy człowiek jest zagrożony i to on musi dbać o swoje bezpieczeństwo i swoich najbliższych. Wina może być po stronie kierowcy lub nie ale w człowiek kontra samochód to śmierć praktycznie jest po jednej stronie albo się to zrozumie albo nie a później są przepisy ruchu drogowego i kto był winny.

    • Dokładnie. Człowiek musi dbać o swoje bezpieczeństwo i swoich najbliższych. Człowiek może także (a wręcz powinien) również dbać o bezpieczeństwo innych. Różną ludzie mają moralność, czy etyczność lecz takie postawy są najbliższe naszej kulturze, czy ogólnie społeczeństwom rozwiniętym (w przeciwieństwie do zwierząt czy dzikich plemion).
     Natomiast kierujący pojazdem (już nie z własnej woli, lecz obowiązkowo) jest zobligowany dbać o bezpieczeństwo niektórych uczestników ruchu. Wynika to zasady ograniczonego zaufania, którą należy stosować podczas przejeżdżania obok np, 4-letnich dzieci bez opieki, przy przejeżdżaniu obok szkoły, osoby idącej chwiejnym krokiem, przy przejeżdżaniu obok autobusu szkolnego, przy przejeżdżaniu przez chodnik, w strefie zamieszkania itp.
     Oczywiście 4-letnie dziecko nie powinno przebywać bez opieki na drodze, ale sam ten fakt nie przesądza jeszcze o winie.

 3. I bardzo sprawny ABS

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu