33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Największa grupa chorych z woj. mazowieckiego

W kolejnym dzisiaj komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia sprostowało poprzednią informację dotyczącą zgonu 27-letniej kobiety przebywającej w szpitalu w Łańcucie.

Ministerstwo Zdrowia w piątek po godzinie 16 wydało kolejny komunikat związany z sytuacją dotyczącą zakażeń koronawirusem w Polsce.

– Mamy 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego – czytamy w informacji ministerstwa.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 411/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Ministerstwo Zdrowia sprostowało informację dotycząca zgonu 27-latki ze szpitala w Łańcucie.

– Przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był koronawirus, dlatego też nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Centrum Medyczne w Łańcucie Spółka z o.o. na swojej stronie opublikowało następujący komunikat:

Z przykrością zawiadamiamy o śmierci pacjentki zarażonej koronawirusem

27-letnia pacjentka przeniesiona ze Szpitala w Nisku w 7 dobie po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc. Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

23 komentarze

 1. 411/6 a nie /5

 2. Po co czytać? Lepiej po lebkach, a później się rzucać i siać plotki.

  • Łepek to masz puściutki. Wiem więcej niż wy wszyscy bo mam kontakty. Wierzcie każdemu cymbały. Teraz co drugi to będzie że zmarł na co innego hehe.

 3. Brawo Warszawo!!! Chodźcie dalej na bulwary!!! Sytuacja na pewno wtedy się poprawi!

  • Bo tam słoiki z Lublina zawlekły zarazę?

   • Ty słoiku z koziej wulki licz się ze słowami!
    Chodźcie dalej po warszawskich bulwarach i się zarażającej nawzajem, w Lublinie wiedza co to kwarantanna.

  • Bo Farszafiacy to puste łby. Wyzdychają niedługo. Oby tylko sami.

 4. A czemu się dziwicie? Wirusa przywożą i roznoszą wracający zza granicy jak również ci, którzy powinni być w kwarantannie. Cóż, kary za złamanie kwarantanny, to zwykły mit. Policja łapie, poucza i puszcza wolno. Tak przestrzega sią prawa. Kto z was słyszał o grzywnej nałożonej na łamiących obowiązek kwarantanny???

 5. Warszawa co Wy wyprawiacie? Rodzice ogarnijcie swoją młodzież, bo napytają Nam wszystkim biedy. Gratuluje kobiecie spaceru po bulwarach z trójką dzieci

 6. Miała korona wirusa najpierw potem sepsę więc czemu nie uwzględniać? Organizm osłabił jej wirus więc nie rozumiem

  • Ja też nie rozumiem! Ale moja mama chorowała rok na raka A przyczyna zgonu na karcie jak byk: przyczyna śmierci zatrzymanie krążenia.

 7. Moim zdaniem powinno się wprowadzić na czas epidemii obowiązek noszenia maseczek i winylowych rękawiczek dla wszystkich mieszkańców Polski. Może wtedy szybciej naród wygrałby z zabójczym wirusem. ( Dla czepiających się ) Może taką maseczka i rękawiczki nie zabezpieczą przed wirusem ale napewno utrudnią mu zakażenie zdrowych osób

  • Łysy, ja pracuję codziennie się przemieszczam i uwierz mi z miłą chęcią używałbym rękawiczek,maseczki tak jak i płynu ale o tych produktach mogę tylko pomarzyć!!! Niby Orlen produkuje już ale to jest widmo!

  • A ja pracuję na stacji benzynowej i jest ZERO zabezpieczenia. ZERO. Za dużo by to kosztowało szefostwo. A wirusa bagatelizują. Żydy.

 8. Widać warszawiaki mózgów nie mają i nie widzą co się dzieje na świecie ale niech na kogoś z rodziny natrafi to wtedy będzie płacz.

 9. Oni tam są nowocześni i ewropejscy, równają do idoli.

 10. To pewnie te ,,anglyki” i inne nasze ,,opcokrajofce” co ich z lotniska poprzez biedry rozwoźo.Jeszcze zakupy w biedrze,a potem kwarantanna🤧🤧🤧

 11. Te 25 w Warszawie to ludzie co w niedzielę w lesie kabackim griilowało w altankach. Będą Włochy 2

 12. Wszystko to jeden wielki cyrk: zamyka się szkoły, sklepy no może poza spożywczymi, apeluje o niewychodzenie z domów a pozostawia markety budowlane otwarte np.OBI pracuje jakby nigdy nic. Ludzi pełno, tych kupujących ale i tych spacerowiczów, piękna walka z rozprzestrzeniającą się zarazą. Za taki stan powinno się zamknąć tych, którzy są odpowiedzialni za taki stan rzeczy. Za narażanie pracowników i klientów bo chyba najważniejsza kasa.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie
   DARMOWY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET