33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Największa grupa chorych z woj. mazowieckiego

W kolejnym dzisiaj komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia sprostowało poprzednią informację dotyczącą zgonu 27-letniej kobiety przebywającej w szpitalu w Łańcucie.

Ministerstwo Zdrowia w piątek po godzinie 16 wydało kolejny komunikat związany z sytuacją dotyczącą zakażeń koronawirusem w Polsce.

– Mamy 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego – czytamy w informacji ministerstwa.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 411/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Ministerstwo Zdrowia sprostowało informację dotycząca zgonu 27-latki ze szpitala w Łańcucie.

– Przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był koronawirus, dlatego też nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Centrum Medyczne w Łańcucie Spółka z o.o. na swojej stronie opublikowało następujący komunikat:

Z przykrością zawiadamiamy o śmierci pacjentki zarażonej koronawirusem

27-letnia pacjentka przeniesiona ze Szpitala w Nisku w 7 dobie po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc. Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

23 komentarze

  1. Te 25 w Warszawie to ludzie co w niedzielę w lesie kabackim griilowało w altankach. Będą Włochy 2

  2. Wszystko to jeden wielki cyrk: zamyka się szkoły, sklepy no może poza spożywczymi, apeluje o niewychodzenie z domów a pozostawia markety budowlane otwarte np.OBI pracuje jakby nigdy nic. Ludzi pełno, tych kupujących ale i tych spacerowiczów, piękna walka z rozprzestrzeniającą się zarazą. Za taki stan powinno się zamknąć tych, którzy są odpowiedzialni za taki stan rzeczy. Za narażanie pracowników i klientów bo chyba najważniejsza kasa.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zbliża się 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Lublinie odbędzie się piknik z kombatantami
Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”