236 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, w tym 3 w woj. lubelskim. Liczba ozdrowieńców w kraju przekroczyła 10 tys.

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 236 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Liczba osób, które pokonały chorobę COVID-19 przekroczyła już 10 tys.

Mamy 236 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (187), wielkopolskiego (14), dolnośląskiego (10), świętokrzyskiego (7), podlaskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), lubelskiego (3), małopolskiego (3), opolskiego (3) i pomorskiego (1) – poinformowało we wtorek rano Ministerstwo Zdrowia.

Na terenie województwa lubelskiego ujawniono trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

– kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z miasta Lublin
– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego
– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego

Wszystkie osoby są w stanie dobrym i przebywały na kwarantannie. Do dnia 26 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 448 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 320 ozdrowieńców i zarejestrowano 15 zgonów.

– Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 76-M Starachowice, 72-K, 72-M, 95-K Zgierz, 81-K, 95-K Gdańsk – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych do tej pory zakażeń koronawirusem w kraju: 21867/1 013 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 10020 osób uznaje się za wyzdrowiałe.

Sytuacja w woj. lubelskim

Sytuacja w Polsce

(fot. lublin112.pl, MZ)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. ciekawe co z przypadkiem z kraśnika z przed kilku dni

 2. precz maseczkom

 3. Czemu w Polsce nie spada liczba zakażonych? Ok, na początku wszystko wyglądało ładnie, byliśmy daleko za Europą Zachodnią, ale np. wczoraj w Polsce zanotowano więcej przypadków jak we Włoszech. Robiąc przeliczenia na liczbę mieszkańców jeśli chodzi o ostatni tydzień jesteśmy w czołówce UE, to że jesteśmy stosunkowo daleko w tabeli zawdzięczamy tylko i wyłącznie małej liczbie zakażeń na początku pandemii. Ale teraz prawie cała Europa spadek, a u nas stabilizacja codziennie ok. 400 przypadków. I tak co najmniej od miesiąca.

  • Panie Tadeuszu, nie ma co tej ściemy analizować, bo logicznie się tego wyjaśnić nie da w żaden sposób.

  • Głos rozsądku

   Jeszcze 16. i 17. maja było poniżej 300 przypadków. Liczba zakażeń zaczęła rosnąć wraz z kolejną turą odmrażania gospodarki, bo zyski prywaciarzy koniec końców okazały się dla (nie)rządu ważniejsze niż życie i zdrowie obywateli.

   • co ma rząd do życia i zdrowia obywateli? Jeśli rządowi by zależało na życiu i zdrowiu obywateli to nie byłoby jedzenia „śmieciowego” w sklepach, nafaszerowanego kancerogennymi substancjami, powodującymi wiele chorób. Działania rządu nie są dla zdrowia obywateli. I nie były.

  • Było mało bo nie były robione testy teraz robi się więcej co nie znaczy ze dużo ale nie wiadomo komu robić bo teraz może być każdy zarażony wcześniej ci co byli za granicą lub mieli kontakt z kimś z zza granicy, dopóki testy nie będą masowe cały czas będą zarażenia

 4. Czy ktoś coś więcej wie o przypadkach z miasta Lublin?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska