690 680 960

18 osób przegrało walkę z chorobą wywołaną koronawirusem. 140 nowych zakażeń w całym kraju

W poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 140 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. W szpitalach zmarło 18 osób zakażonych SARS-CoV-2.

– Mamy 140 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (38), łódzkiego (22), śląskiego (18), wielkopolskiego (16), świętokrzyskiego (13), dolnośląskiego (12), małopolskiego (7), pomorskiego (4), podkarpackiego (3), zachodniopomorskiego (3), podlaskiego (3),lubuskiego (1) – przekazało w poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia.

W poniedziałkowym popołudniowym komunikacie Ministerstwa Zdrowia nie ma informacji o kolejnych zakażeniach w woj. lubelskim.

– Z przykrością informujemy o śmierci 18 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-M Toruń, 96-K Kalisz, 87-K Pleszew, 65-K 74-K Poznań, 66-K 60-M 86-M 63-M 90-K 81-K Warszawa, 65-M 80-K Radom, 90-K 89-M Kraków, 54-K 61-M 72-M Nowogrodziec. Większość osób miała choroby współistniejące – poinformował resort zdrowia.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 9593/380 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. pixabay.com)

16 komentarzy

 1. No patrząc po wieku i tych pomijanych zwykle „chorobach współistniejących” to myślę, że wirus to był tylko na brzydko mówiąc „dobitkę”. Sporą część ludzi w tym wieku wykańcza zwykłe przeziębienie, a co dopiero grypa.

 2. Oj będzie się działo,dziś zatłoczone autobusy,ludzi wszędzie w sklepach nawet szmateksy otwarte.

 3. Najmundrzejszy Franio

  306 dzisiaj… Cos malo

 4. Taj jak powiedział były minister, te danectrzeba pomnożyć razy trzy..! Ilośc zakażonych, chorych jest znacznie większa, za mało wykonują testów! Lepiej było dać Rydzykowi czy na krowy niż dla personelu medycznego… Koszmar Polski trwa..!

  • Co ty z tymi testami??? Cały czas przecież robią testy tym co się zgłaszają z jakimiś objawami albo u których jest podejrzewany wirus. Według ciebie może mają robić tz. „łapanki” i łapać kogo się da na mieście i po wsiach by sprawdzać ich testami? Nie da się tak, niestety. Jak nie chcesz czekać i chcesz się sprawdzić to możesz sam się sprawdzić, koszt to tylko około 600zł. Co do reszty to Rydzyk jak Rydzyk, ale doktor „koperta” Grodzki to dopiero przepuścił kasę. Podczas epidemii dzielić się publiczną kasą podczas gdy firmy bankrutują, a ludzie tracą prace i pieniądze to już szczyt bezczelności.

 5. Pytanie czy ktoś zna jakąkolwiek osobę chorą na koronowirusa ? Pytam znajomych i nikt nie zna ….

 6. Do twistera.Znam dwa przypadki.Jeden,to małżeństwo z dzieckiem,drugi młody chłopak.Młodzi,zdrowi wychodzą z tego.Rokowania w obu przypadkach dobre.Kobieta trochę gorzej przechodziła,ale bez tragedii.

 7. A unia ma wszystkich w du..e

 8. A ile osób zmarło przez to że nie mogli się normalnie leczyć ? Na Covid19 umiera tylko garstka,a o całej reszcie chorych zapomnieli. Nauczcie się z tym żyć bo grypa zabijała,szczepionka jest i dalej grypa zabija. Tak samo będzie z Covid!

Kursy walut

 • USD 4.5164zł 0.75%
 • GBP 5.4141zł -0.08%
 • EUR 4.6813zł -0.05%
 • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie