18-latek odpowie za oszustwa, grozi mu 8 lat pozbawienia wolności

Bialscy policjanci zatrzymali 18-latka, który usłyszał zarzuty za oszustwa. Młodzieniec oferował do sprzedaży odzież i obcą walutę w sieci, jednak sprzedane przez niego przedmioty nie trafiły do odbiorców.

Policjanci w Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą bialskiej komendy otrzymali zgłoszenie z banku, że jedna z klientek padła ofiarą oszusta. Kobieta relacjonowała, że korzystający z jej konta syn zakupił czapkę za kwotę ponad 300 złotych.

Pomimo przelania pieniędzy na wskazane konto, zamówiony produkt nigdy do niego nie dotarł. Kiedy pokrzywdzony kontaktował się ze sprzedającym, by otrzymać zamówiony towar bądź odzyskać pieniądze, ten stwierdził, że i tak pokrzywdzony „nic nie może mu zrobić”.

Policjanci ustalili również, że pod koniec lipca ten sam sprawca oferował do sprzedaży walutę obcą. W tym wypadku straty wyniosły ponad 600 złotych na szkodę mieszkańca województwa dolnośląskiego. Sprawca po otrzymaniu pierwszej transzy pieniędzy zerwał kontakt z kupującym.

Mundurowi ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w sprawie. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Nastolatek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Zwrócił też pokrzywdzonym całość przelanej na konto gotówki. O dalszym losie nastolatka zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

3 komentarze

  1. Szkoda ze6jak ja kupiłem i wpłaciłem pieniądze na konto sprzedającego to po zgłoszeniu na policję zostało to umorzone. Bo się próżniakom prokuratorom i policji nie chciało z tym nic zrobić a tutaj mogli.

  2. Od 01.01.2021 Osoby bezrobotne nie mogą ubiegać sie o wydanie abonamentu dla mieszkańca strefy – Typ ”M”!!!.

  3. Od 01.01.2021 Osoby bezrobotne nie mogą ubiegać sie o wydanie abonamentu dla mieszkańca strefy – Typ ”M”!!!.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie