160 kontroli, zabranych 29 dowodów rejestracyjnych. Kampania buraczana pod lupą inspektorów ITD

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego w czasie kampanii buraczanej zwiększają liczbę kontroli pojazdów przewożących buraki do cukrowni. Pomimo uchybień, z roku na rok jest coraz lepiej.

Podczas kampanii buraczanej ruch pojazdów ciężarowych na drogach regionu znacznie się nasila, tym bardziej, że ciężarówki jeżdżą 24 godziny na dobę. Nasilenie ruchu ciężkiego transportu powoduje wzrost zagrożenia bezpieczeństwa drogowego w tym okresie jak również wzrasta obciążenie dróg, mogące powodować ich degradację.

Jak co roku w czasie trwania kampanii buraczanej inspektorzy WITD nasilają swoje kontrole w obrębie cukrowni. Mundurowi zwracają głównie uwagę na stan techniczny pojazdów, czas pracy kierowców ich trzeźwość a także na przeładowania.

Od początku kampanii przeprowadzono 160 kontroli ciężarówek, połowę z nich poddano ważeniu. Nie stwierdzono żadnego przypadku przeładowania pojazdów. Z uwagi na stan techniczny zatrzymano 29 dowodów rejestracyjnych, kierując pojazdy do naprawy i na dodatkowe badania kontrolne. Oprócz tego wszczęto 7 postępowań administracyjnych wobec przewoźników zaś w 39 przypadkach kierowcy otrzymali mandaty za naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym i prawie o ruchu drogowym.

Pomimo tych nieprawidłowości z roku na rok naruszeń przepisów jest coraz mniej.

2015-11-27 17:18:31
(fot. WITD)

Zobacz również

6 komentarzy

  1. 29+7+39=75… Na 160 pojazdów i kierujących ukaranych zostało „tylko” 75, a aż 85 było w porządku. No jest się z czego cieszyć…

    • Kolo idź kończyć piwo a nie liczeniem się zajmujesz. 39 było wykroczeń a z tych 39 zabrano dowody rejestracyjne, wnioski do sądu itp etc. Za sam fakt poruszania się niesprawnym pojazdem masz mandat albo zabranie dowodu rejestracyjnego itp etc….. poza tym w większości kąta dla kierowcy kończy się też karą dla przewoźnika….wiec nie sumujesz w ten sposób.

      • Kąta-karą tak miało być.

      • Nawet jeśli, to ukarano najbidniej co czwartego. No w porównaniu z takim ‚trzeźwym porankiem’, gdzie zakorkują kilka wyjazdów do miasta, sprawią że kilka tysięcy osób się spóźni, a złapią przy tym co najwyżej jednego skacowanego, co ledwo 0,21 wydmucha, to rzeczywiście jest skuteczne działanie. Sugeruję nieśmiało, że najczęściej kontrolują najwyraźniej nie tych co trzeba i nie tam gdzie trzeba.

  2. jak w dzień były kontrole to nie dziwi mnie fakt tak dobrych statystyk niech zaczną kontrolować w nocy a nie będzie już tak pięknie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew