690 680 960

16-latek z nożem w ręku wkroczył do Stokrotki. Grożąc sprzedawczyni zabrał alkohol

Zastraszona przez napastnika pracownica Stokrotki uciekła do pobliskiego Rossmana. Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju w Lidlu. Okazał się nim 16-latek.

W czwartek około godziny 11:40 do sklepu sieci Stokrotka przy ul. Godebskiego w Lublinie wszedł młody człowiek z irokezem na głowie. Wymachując trzymanym w ręku nożem skierował się od razu za ladę. Przestraszona pracownica uciekła ze sklepu, chroniąc się w pobliskiej drogerii. Napastnik zabrał z półki kilka butelek alkoholu i wyszedł.

Podszedł następnie do stojącej niedaleko taksówki z zamiarem odjechania z miejsca zdarzenia. Taksówkarz widząc nóż w ręku przyszłego pasażera uruchomił silnik i odjechał uniemożliwiając mu wejście do pojazdu. W wyniku tego postanowił oddalić się pieszo.

Policjanci natychmiast rozpoczęli penetrację zarówno okolicznego terenu, jak też miasta. Przyniosło to pożądany skutek, gdyż szybkie działania funkcjonariuszy prewencji oraz pionu kryminalnego doprowadziły do jego zatrzymania. Dostrzeżono go, jak wchodził do sklepu Lidl przy ul. Nadbystrzyckiej. Chwilę później był już w rękach policji.

Napastnikiem okazał się 16-latek z gminy Niemce. Policjanci sprawdzają teraz, czy nie ma on na swoim koncie podobnych przestępstw. Z uwagi na swój wiek, będzie odpowiadał jako nieletni.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

20 komentarzy

  1. Uciąć łapy.

  2. Pracownica Stokrotki pracowała w Lidlu hmmm ależ niecodzienna sytuacja. Jak by jeszcze zażądał jedzenia to pół bidy za alkohol dożywocie !!!

  3. Bylam swiadkiem tego wydarzenia. Mialo miejsce w stokrotce..czytajcie ludzie ze zrozumieniem. W lidlu zostal zatrzymany….wygladalo to strasznie. Dziewczyna z trauma na cale zycie. Wszedl jak do domu. MASAKRA

  4. Widać czytanie ze zrozumieniem dla niektórych to trudna sprawa. Atak był w Stokrotce zatrzymanie w Lidlu. Łoś by zrozumiał 😀 brak słów. Tak jest jak się uciekało z lekcji jak była nauka czytania ze zrozumieniem 😀

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku