Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

15-latek uciekał na crossie przed policjantami. Przyjechał po niego ojciec, który stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość (zdjęcia)

Kazimierscy policjanci po pościgu zatrzymali 15-latka kierującego niezarejestrowanym crossem. Po nastolatka przyjechał jego ojciec, który jak się okazało nie ma uprawnień do kierowania, ponieważ stracił je za przekroczenie prędkości.

Na terenie Kazimierza Dolnego policjanci zauważyli młodego człowieka poruszającego się jednośladem typu cross, wykonującego niebezpieczne manewry na drodze oraz nietrzymającego prostego toru jazdy. Pojazd, którym się poruszał nie miał tablic rejestracyjnych oraz włączonych świateł.

Funkcjonariusze sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi dali mu znać, żeby się zatrzymał. Widząc radiowóz oraz dawane mu sygnały kierujący crossem przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg i zatrzymali młodego mężczyznę. Okazał się nim 15-letni mieszkaniec gminy Kazimierz Dolny. Nastolatek był trzeźwy. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że pojazd marki Mini Cross Pit Bike, którym jechał 15-letni chłopak nie jest zarejestrowany.

Kiedy policjanci skończyli z nastolatkiem czynności, skontaktowali się z jego ojcem, aby odebrał syna. Na miejsce przyjechał 36-latek. Po wylegitymowaniu go wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W systemie widniała informacja, że prawo jazdy zostało mu zatrzymane za przekroczenie prędkości.

Sprawa 15-latka trafi do sądu rodzinnego natomiast w sprawie ojca policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie.

15-latek uciekał na crossie przed policjantami. Przyjechał po niego ojciec, który stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość (zdjęcia)

15-latek uciekał na crossie przed policjantami. Przyjechał po niego ojciec, który stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość (zdjęcia)

(fot. Policja Puławy)

27 komentarzy

  1. Rajdowa rodzina

  2. emil – syn emila

  3. Patologia. Dać im kolejne 500+!!!

  4. Wilk zająca nie oszczeni?

  5. Poziom nienawiści i mądrości jakie tu piszecie sprawia że żal te komentarze czytać. Zdarzyło się i już …. Najlepiej ludzi osądzać …. Zajmij się jeden z drugim swoim życiem swoim synem córka.

  6. Witam, znam rodzinę i sytuacje dokładnie. Młody faktycznie wyjechał na drogę publiczną czego nikt nie popiera (motocykl typowo na tor lub lasu) a ojciec miał cofnięte prawo jazdy na 3 miesiące ale w 2021 roku. Okazało się, że prawko się zatrzymuje z automatu, ale nie oddaje się już z automatu. Trzeba pojechać do starostwa, zapłacić 50 gr i wraca prawko po 2 latach. Panowie młodzi policjanci chcąc dorobić do marnej pensji powiadamiają redaktora portalu, dostają przysłowiowe 5 zł i robią sensację.

    • Wie Pan, że to co napisał Pan jest to zniesławienie z art. 212. KK? Chciałby Pan w sądzie udowodnić swoją tezę z ostatniego zdania swojego komentarza?

  7. Teraz młodemu wlepią wszystko co im będzie pasować że jechał za szybko całą drogą a to pewnie gów..o prawda.Policjańci liczyli na konkretne kary brak OC przeglądu technicznego i uprawnień do kierowania i kilka tysi już jest.Takrze oni bardziej dbają o wsparcie budżetu niż o bezpieczeństwo

Z kraju