Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Kodeniec: 14-latek wiózł volkswagenem pijanego wujka

W sobotę przed południem w miejscowości Kodeniec policjanci zatrzymali do kontroli volkswagena. Za kierownicą pojazdu siedział 14-latek, a na fotelu pasażera jego pijany wujek.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed południem w miejscowości Kodeniec w powiecie parczewskim. Policjanci zatrzymali tam do kontroli pojazd marki Volkswagen. Mundurowi otrzymali informację, że kierowca auta może być nietrzeźwy.

– Policjanci przystępując do czynności nie kryli zdziwienia. Za kierownicą volkswagena zastali nieletniego chłopca, natomiast dorosły właściciel auta siedział na siedzeniu pasażera popijając piwo. Badanie alkomatem wykazało, że 14–latek był trzeźwy. U 40-latka urządzenie wykazało zaś ponad 2 promile alkoholu – informuje mł. asp. Artur Łopacki z parczewskiej Policji.

Policjanci ustalili, że 40-latek chwilę przed zatrzymaniem także kierował volkswagenem. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mieszkaniec gminy Dębowa Kłoda stracił wcześniej prawo jazdy i posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd.

– Wkrótce mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za niestosowanie się do sądowego wyroku i udostępnienie pojazdu nieletniemu. Sprawą 14-latka zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich – wyjaśnia mł. asp. Artur Łopacki.

2017-05-29 10:44:48
(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. Dyrdymałko prasowy

  W taki oto nieskomplikowany sposób ludziska sami sobie koło „de” robią, a co ciekawsze, potem mają pretensje do całego świata, wszystkich świętych razem wziętych i każdego z osobna, ale Boże broń, nie do siebie.

 2. A co ma sąd do 14 latka ? Przecież był trzeźwy.

  • Studętkom jezdem to wiem że....

   Boże!!! Daj rozum takiemu „pietrkowi”, bo rodzice nie są mu w stanie tego wytłumaczyć bo są głupsi od ich syna.

   • A co to kurde wina dziecka że mu wujek kazał kierować? Moim zdaniem spraw dziecka zbędna.

 3. Wujek samo zło.

 4. E wujek spoko wiedział, że kara za kierowanie pojazdem bez uprawnień 500 zł natomiast po pijaku kara pozbawienia wolności dobrze wykalkulował.

 5. Jak mogli ustalić, że chwilę przez zatrzymaniem też kierował? A nawet jak kierował, że był pod wpływem

 6. Może na wsi też już maja monitoring. Jak tak to bardzo dobrze i prosimy o więcej kamer i wiecej

Z kraju

Polityka i społeczeństwo