134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Nie żyje siedem osób, w tym pacjentka szpitala w Puławach

W środę wieczorem Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejny komunikat dotyczący nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. W sześciu szpitalach w całym kraju zmarło siedem osób zakażonych SARS-CoV-2.

– Mamy 134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego – przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Jak już informowaliśmy potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu łęczyńskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym.

– Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

– W dniu 1 kwietnia 2020 r. w jednoprofilowym szpitalu zakaźnym w Puławach zmarła 87-letnia kobieta z infekcją COVID-19 w przebiegu niewydolności wielonarządowej. Pacjentka została przyjęta do szpitala w Puławach w stanie ciężkim, z szeregiem chorób współistniejących – poinformowała Agnieszka Strzępka rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 2554/43 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. lublin112.pl, grafika WSSE)

Zobacz również

40 komentarzy

 1. Dziwnym trafem te wszystkie choroby wspolistniejace ich nie zabijaly, do czasu az zarazili sie wirusem i przepraszam, ale padli jak muchy. A nam sie wmawia, ze wirus wcale nie zabija i wlasciwie nie mamy zgonow w kraju… Brak slow.

  • Władzy nie wierzysz? Za mało oglądasz wiadomości w TVP i za dużo myślisz.

  • Wiolka brak słów żeby ogarnąć twoją bezkresną „inteligencję” 😂

  • A co to zmienia co nam powiedzą? Każdy wie co jest powodem tragedii a chorzy i starsi ludzie żyją w strachu, wystarczy że ma się choćby chore serce i jesteś bez szans. Nie mówiąc o innych chorobach, to takie czekanie na śmierć.

  • A odnośnie zarażonych to wyniki wymazów pobranych co najmniej 4 dni temu wiec faktycznie jest wynik zaniżone o 4 dni i 2,5 tys stwierdzonych zarażonych było w weekend. A ilu jeszcze nie zbadanych i co z ponad 40 tys wiernymi patriotów co wrócili do kraju z niewoli w akcji lot do domu.

  • No rzeczywiście, przed koronowirusem ludzie jakoś nie umierali. A nam się wmawia. że dalej tak jest. Rzeczywiście brak słów.

  • ile ludzi zmarło na grype w marcu???

  • Ciekaw ile osób zmarło z powodu niewykonanej operacji lub zabiegu?
   Ile osób przebadano?
   Jednorazowe maseczki i rękawiczki tu nie pomogą. Jedynie całkowite zamknięcie sklepów, komunikacji masowej i innych miejsc przypadkowych spotkań. Skoro osoba jadąca autobusem zaraziła się od osoby, która jechała tym autobusem 3 godziny wcześniej to znaczy, że i w sklepie i urzędzie i na klatce schodowej czy w windzie może nas to dopaść stosując się do wytycznych who obecnych przepisów.

 2. A nic o Krasnymtawie nie chce siać paniki ale wczoraj „sor” był zamknięty bo podobno był pacjent z „koroną” dzisiaj podobno drugi i zero wiadomości na ten temat

  • 4 dni się czeka na wyniki to w weekend coś będzie wiadomo

  • Chłopie SOR ma zamknięte drzwi a nie jest zamknięty, pacjenci w stanie zagrażającym życiu są nadal przyjmowani . Przestań używać słowa „podobno” bo w ostatnich tygodniach jest ono i tak nadużywane.

  • Czego nikt nie liczy tych co umierają z powodu braki opieki w szpitalach i wstrzymaniu wszystkich zabiegów ? Bo jest ich setki albo nawet tysiące, ale to nie jest medialne. Może by tak zacząć liczyć ilość samobójstw związanych z bankructwem i utratą pracy ? Wiem dopiero niecałe trzy tygodnie, ale spokojnie planowane jest kolejne trzy miesiące wiec ilość ludzi którzy targną się na woje życie i tych co ucierpią podczas zamieszek i demonstracji pewnie będzie znacznie większa niż ofiar wirusa. Po co wojsko na ulicach. Przed kim chcą nas chronić skoro jest monitoring a i tak wszyscy siedzą w domach. Pacyfikacja i odebranie praw obywatelskich do wolności właśnie się dzieje na naszych oczach i to jak twierdzą dla naszego dobra. Jak ktoś się boji to niech siedzi w domu.

 3. W Krakowie mają tylko kilkanaście testów, a dostawa odczynnika najwcześniej w piątek, więc jutro będzie mniej przypadków potwierdzonych 🙂

 4. tego typa 94 lata na pewno zabił korowirus na bank mówie wam on go wykończył

 5. Przepraszam bardzo a kogo Pani wmawia, że nie mamy zgonów z powodu covid19? Przeciez jasno jest napisane kto, gdzie, kiedy. Ja uważam że na tle innych państw u nas kwarantanny i izolacja zadziałały. Jeszcze jakby te zaostrzenia co obowiazuja w chwili obecnej były wprowadzone tego damego dnia co zamkniete zostaly szkoly to w ogole bylaby bajka. Wiadomo że zakażonych jest dużo więcej niż podaje ministerstwo, ale dramatu też nie ma. Nie panikujmy. Dbajmy o siebie i maksymalnie się od siebie izolujmy a będzie dobrze. Dużo zdrowia i głowa do góry.

  • Jasno jest napisane a wiadomo że coś co jest zapisane jest prawdą. Kłamstwo często powtarzane staje się prawdą.

  • @Hans mało mamy zarażonych bo mało testów robimy.

   • Grabarz (z certyfikatem) samotnie utrzymujący dzieci

    Ministerstwo swoje, a ja wiem swoje: W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2️⃣5️⃣5️⃣4️⃣/43 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)
    Dla mnie pozytywny przypadek zaczyna się po ukośniku, a tych jak na sporą konkurencję w fachu, jest mało (7).

 6. Nie wiadomo dlaczego od momentu epidemii przestały istnieć powiaty takie jak: m. Lublin, m. Zamość, m. Chełm czy m. Biała Podlaska. Czy to może działanie specustawy? Czy specustawa zlikwidowała te powiaty?

 7. Z jakiego powiatu była ta zmarła 87 latka? Nie chce szczegółów tylko nazwę powiatu…

 8. Siedzieć w domu jeść zapasy nie wyłazić bo tragedia jest teraz w Hiszpanii!!!! 865 osób wczorajszej doby 865 zmarłych!!! Weźcie sobie tą cyfrę do głowy i mobilizujcie rodziny znajomych, sąsiadów do pozostania w domach o chlebie i wodzie siedzieć i nie wychodzic!!!!!

  • Jasne, a co powiesz ludziom którzy muszą pracować? Kierowcy, sprzedawcy na stacjach benz.?

  • Nie siej paniki bo ci żyłka pęknie. Lepiej zobacz ile osób umiera dziennie w Polsce a przestaniesz panikować. Ponoć jest tragedia we Włoszech ale jak dzwoniłem do ludzi co mieszkają tam od 25 lat to poza tym że są spacyfikowani do tego stopnia że mogą tylko do najbliższego sklepu wyjść to jakoś nie znają nikogo kto by umarł na korono wirusa a opiekują się starszymi osobami. Największym problemem jest sztuczny paraliż służby zdrowia bo ludzie zostali pozbawieni opieki. Nikt nie bada na co ludzie umarli tylko liczą sobie do statystyk jak chcą. Daleko nie trzeba patrzeć bo sytuacją w Polsce straszeni są Ukrajincy i Rosjanie. Mniej więcej wygląda to tak jak by u nas trupy poniewierały się na ulicach. Dla nich to prawda więc jeżeli wierzysz w doniesienia z Hiszpanii tak jak oni w to co im przedstawiają o Polsce to gratuluje. Zakładaj maskę, rękawice i siedź w domu bo jeszcze kichniesz dwa razy i gorączki dostaniesz. Jak masz poniżej 70lat i nie masz raka to raczej nie uda ci się umrzeć na tego śmiercionośnego wirusa. Żebyś miał świadomość to jedyną pewną diagnozą potwierdzającą obecność wirusa jest wyizolowanie go z DNA. Potrzeba do tego mikroskopu elektronowego. W Polsce są trzy wiec oczywiście wszystkie przypadki w Hiszpanii były zweryfikowane bo oni zapewne mają z 10 mikroskopów wiec potwierdzenie 865 przypadków zajmie jakieś dwa tygodnie.

   • Wreszcie jakiś rozsądny głos wśród tej paniki.
    Zapomniałeś jeszcze @mario dodać, że odbędą się Letnie Igrzyska Olimpijskie oraz Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.
    Tylko będą to przed nami ukrywać.
    Tak, jak ukrywają, że Kopernik była kobietą.
    Pozdrawiam cię przyjacielu.
    Napoleon B. Cesarz Europy (bo pewnie też oszukują pisząc, że tylko Francji) 🙂

   • Mario,o za to co napisałeś to bym Cię rozszarpał! We Włoszech zmarło 2 moich kuzynów 34 i 41 lat i nawet na pogrzebie nie będą bliscy. Przestań pisać te głupoty.

    • Jak ktoś ci płaci za komentowanie to wykonuj to dobrze bo podpisywanie się damskim imieniem a pisanie w osobie męskiej jest mało wiarygodne. Do kogo masz pretensje że nie będą bliscy na pogrzebie – może do rządu włoskiego ? Na tego wirusa nie umierają młodzi zdrowi ludzie. Nie przeczę że umierają ludzie we Włoszech bo jeśli pozbawisz ludzi opieki medycznej i podtrzymujesz masową panikę to będą umierać. Nie dziwi cię to jak pokazują ciężarówki wojskowe które rzekomo wiozą zwłoki a potem nagle się z tego wycofują ?

     • Podpisane jest damskim imieniem,ponieważ żona pisała wcześniej i nie zmieniłem. A co do zapłaty to co artykół wyjdzie to jest Twoich komentarzy bez liku ,więc jak to Mario z Tobą jest? Nadajesz gdzieś z szafy?

   • Najmundrzejszy Franio

    Ty mario chyba nie wiesz o czym piszesz
    Po pierwsze materialu genetycznego wirusa nie izoluje się z DNA tylko z cytoplazmy komórkowej a w praktyce z homogenatu komórkowego
    Po drugie nikt nie bawi się w oglądanie DNA pod mikroskopem elektronowym tylko powiela go przy użyciu techniki PCR a następnie po zastosowaniu odp markerow wykonuje chromatografie

  • Najmundrzejszy Franio

   865 to jest liczba skladajaca sie z cyfr 8, 6 i 5

 9. ja tam mało fakultetów kończyłem ale czytam i się zastanawiam jak nasze społeczeństwo w ogóle przetrwało jakby nie koronawirus to każdy był zdrowy a teraz są choroby współistniejące. Najlepiej jest tak powiedzieć …… TRZYMAJMY ODSTĘP 2M I BĄDZMY DOBREJ MYŚLI. POZDRAWIAM…..

 10. Jarek prawdę powie.

 11. Popronuje dodać statystki ile osób starszych zmarło bo karateka nie chciała przyjechać lub lekarza przyjąć

  • Jak najbardziej popieram propozycję @Ja132456.
   Powiedz jeszcze głąbie jak takimi przypadkami można zarażać drogą kropelkową?

 12. Ja myślę, że najlepsze co można zrobić w tej chwili to wyłączyć telewizor i radio. Cała ta sztuczna epidemia zniknie jak ręką odjął. Nie wiem o co tyle zamieszania,nakazów,zakazów i udziwnień. Toż w ostatnim czasie więcej osób zmarło na zwykłą sraczkę jak na tego koronowirusa.

 13. Wirus był wymyślony po to by zniszczyć gospodarki świata bo za dobrze już było.

 14. Jak podają oficjalne statystyki przed pandemią na świecie średnio co minute umierała jedna osoba na zwykłą grypę, w Polsce w lutym w przeciągu trzech tygodni zmarło 15 osób, teraz wszyscy umierają na SARS-CoV-2.
  Oczywiście koronawirus jest obecny i robi swoje. Nie może być tak że każdy przypadek śmiertelny to z powodu koronawirusa. W Polsce ok 100 tys. umiera w ciągu roku na nowotwory, co 9 minut umiera polak na zawał serca.
  W roku 2018 zmarło 414 tys. mieszkańców naszego kraju, według danych Głównego Urzędu Statystycznego.
  to daje dziennie ok. 1134 zgonów, a wszechobecnego wirusa nie było. Wiadomo musimy się z nim liczyć ale czy dać się zwariować?. Jestem jak najbardziej za zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, które się przyczyniają do zmniejszenia ryzyka „złapania” SARS-CoV-2, bo w każdym z nas coś siedzi i być może ten koronawirus akurat nam to uaktywni.
  ZDRÓWKA WSZYSTKIM.

 15. prawda jest gdzieś po środku bo wirus jest stosunkowo nowy i ma bardzo szybkie tempo namnażania. Jest niebezpieczny dla każdego kto ma obniżoną odporność lub problemy z układem odpornościowym np po chorobach / leczeniach farmakologicznych, które często upośledzają lub wręcz niszczą odporność organizmu, wiek ma tu drugorzędne znaczenie bo to normalne że osoby starsze mają słabsze organizmy…. Czy rząd ukrywa / manipuluje – oczywiście bojąc się paniki która obróciłaby się przeciwko nim, kolejna sprawa to załatwienie kolejnych 4 latek Dudzie. Ale najważniejsze to tak manipulować żeby nie wprowadzić stanu nadzwyczajnego, który wymuszałby uwolnienie środków z funduszy rezerwowych mających na celu rekompensatę strat majątkowych obywateli co jest niemożliwe bo z funduszy sfinansowano inne programy np. socjalne. Niemcy uruchomili te środki i tak np. każdy pracownik na przymusowym postojowym dostaje 60% wynagrodzenia od rządu, a firma nie ponosi żadnych kosztów związanych z umową o pracę, a u nas premier dał się nagrać mówiąc że priorytetem jest żeby utrzymać rząd i tam skierować maksymalną pomoc, obywatele i firmy mają dostać minimum pomocy …

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online