690 680 960

134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Nie żyje 18 osób

Ministerstwo Zdrowia w drugim dziś komunikacie poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W szpitalach zmarło 18 pacjentów zakażonych SARS-CoV-2.

– Mamy 134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 19 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 18 osób z woj. łódzkiego, 13 osób z woj. podlaskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu ryckiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym. Na dzień 7 kwietnia 2020 r. na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 192 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 7 osób zmarłych.

– Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 18 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy, 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, 77-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie, 64-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 82-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta ze szpitala w Pleszewie, 81-letnia kobieta ze szpitala w Warszawie, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Piasecznie, 81-letnia kobieta, 65-letni i 68-letni mężczyźni ze szpitala w Poznaniu, 72-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 61-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu – przekazał resort zdrowia.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 4666/129 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. lublin112.pl)

16 komentarzy

 1. Grabarz (z certyfikatem) samotnie utrzymujący dzieci

  Koledzy po fachu, oraz „dobrodzieje” zacierają łapki, „cołasek” na razie niewiele al zawsze to coś…

 2. Taki pogrom w ludziach, a te ćwoki,czopki i mondzioły wyborami się zajmują

  • A co mają zrobić? I tak robią co mogą. Jakby oPO rządziła nie miałbyś żadnego ratunku. Już słyszę Kichawe-Końską jak mówi: ,,najlepszym lekarstwem na koronawirusa jest zachorować i się uodpornić, a kto umrze to niestety tak musiało być,,.

   • Co za dzban….

   • PiS cię drapał

    Nie bój żaby, akurat po tej stronie jest więcej ludzi inteligentnych i na ten przykład potrzebnych masek neoprenowych by nie wyprzedali za bezcen

    • Tak, jest więcej inteligentnych i w związku z tym Włochy i Hiszpania dalej czekają na pomoc z Unii której to pomocy jak nie było tak nie widać. U nas by było tak samo jakbyśmy mieli opozycję u władzy.

  • Bo wiedzą że ten wirus to pic na wodę.

  • Jaki pogrom? W dobry długi weekend to na drogach tyle ginie

 3. Pewnie przez te pandemie i epidemie spadnie umieralność jak tak dalej pójdzie. Mniej ludzi ginie w wypadkach i mniej z powodu błędów lekarskich bo nie operują, ale spokojnie za miesiąc poprawią statystyki bo zawsze będzie można sobie kogoś niesłuchającego zastrzelić, a część sama powyskakuje z okien. Holokaust Polaków odcinek kolejny. Umieralność na wirusa znikoma, ale na epidemie będzie ogromna – depresja, utrata pracy, zniewolenie, głód. Trzeba migiem z wyborami się śpieszyć bo jak nie przejdzie ich sfałszowanie w maju to za pół roku mogą już po tych wszystkich machlojkach nie zagłosować na jednego słusznego.

 4. Ludzie tracą pieniądze nie!! A czy słyszał ktoś aby no nie wiem premier powiedział że zrezygnują z choćby części dochodów. Ja nic takiego nie słyszałem. To kogo ten kryzys gospodarczy dotyczy? Tylko zwykłych szarych ludzi. Ciekawe…

 5. A tarcza kryzysowa to też coś ciekawego. Dziś słyszę że pracodawca będzie zwolniony z 50% opłaty na ZUS. Ja to widzę tak 0 dochodu to 0 pieniędzy na ZUS a 50% od 0 to ile będzie???. Wiem wiem zaraz powiecie ze jestem słaby z matmy ale leje na to.

 6. Z całym szacunkiem,ale to nie są dane uzasadniające wprowadzenie stanu epidemii w Polsce. Więcej osób w tym samym czasie zmarło na zwykła sraczkę niż na tę pseudo epidemię. Szkoda gospodarki.

 7. I tak robią co mogą, czyli jak zwykle nic. No ale czego można się po pisiorach spodziewać?

 8. Całe szczęście że popaprańcy nie rządzą było by po Polsce.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin