1000 kuropatw trafiło do 10 obwodów łowieckich. Do końca roku zostaną wypuszczone kolejne tysiące tych ptaków (zdjęcia)

1000 kuropatw trafiło dzisiaj do 10 obwodów łowieckich na terenie woj. lubelskiego. Docelowo w ramach programu odbudowy zwierzyny łownej w regionie wypuszczonych będzie łącznie 3000 tych ptaków.

W czwartek w Rudce i w Sitańcu Wolicy miał miejsce pierwszy etap działań polegających na wsiedleniu 1000 kuropatw do 10 obwodów łowieckich. W przedsięwzięciu wziął udział członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

W tym roku zakupionych zostanie 3000 kuropatw w celu wypuszczenia ich do 30 obwodów łowieckich. Całkowity koszt zakupu kuropatw wyniesie około 110 tysięcy zł, a środki na ten cel pochodzą z Budżetu Województwa Lubelskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Akcja realizowana jest wspólnie z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Polskim Związkiem Łowieckim. Działania Samorządu Województwa Lubelskiego wpisują się w realizację „Programu odbudowy populacji zwierzyny drobnej w województwie lubelskim w latach 2009-2020”.

(fot. UMWL)

24 komentarze

 1. Lisów jest bardzo dużo ,dlatego nie ma zajęcy i kuropatw .U mnie lisy zjadły młodą sarenkę

 2. W POL ROKU LISY WYBIORĄ SZKODA KASY I KUROPATW

 3. Zgadza się do jest dokarmianie lisów na zimę. Szkoda pieniędzy. Już lepiej było zorganizować katering dla dzieci, które przez pandemię Covid 19 nie chodzą do szkoły i nawet jednego ciepłego posiłku nie jedzą.

 4. będą mieć chłopcy do czego strzelać bawiąc się w „mężczyzn”…

 5. Z jakiej okazji z WFOS finansowana jest hodowala zwierząt by je mysliwi mogli zabijac??

  • farba mnie brzydzi

   A no z takiej że ten podlega marszalkowi i zarzadowi województwa. I jaka ekipa by nie była u żłobu to PZŁ ma tam zawsze żerowisko . Przecież w czasach gdy siedział tam PSL ( teraz siedzi PIS) , to tam ponoć były narady okregowej rady łowieckiej. To po pierwsze. Po drugie PZŁ w 1/4-1/3 to wojsko, służby , prokuratura, sądy, adwokaci. Ten członek PZŁ , który zmordował niedawno w sadzie dziecko z Kazachstanu to były wysoki emerytowany oficer CBS – same media to podały. Więc o czego czego tu nie rozumiesz ? .No czego?

 6. Jaką ilość drapieżników odstrzelili myśliwi? Jak wygląda sprawa zagospodarowania powierzchni gdzie wsiedlono kuropatwy? Remizy poletka, czy wybrano odpowiedni teren z wlaściwą kulturą rolną? 1000 szt na 10 obwodów? to daje 100 szt na obwód. małe szanse na odpowiedni zadowalający przyrost zrealizowany

 7. wyszedem z tego na szczeście

  Jak odbudowa populacji ?, skoro i tak je wystrzelają w ramach polowań. Gdy by niewolno było na nie polowac z 2-3 lata , to miało by sens. Niestety zaplecze intelektualne lubelskich myśliwych stanowi niejaki maniek flis z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie . Wystarczy chwilę porozmawiać z tym osobnikiem i ma wyrobione mniemanie o poziomie jego IQ

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą