Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

10-latek wjechał przed jadącego citroena. Dziecko trafiło do szpitala

We wtorek rano w Kaznowie doszło do potrącenia 10-latka poruszającego się rowerem. Dziecko z obrażeniami ciała zostało przetransportowane do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj rano w miejscowości Kaznów w powiecie lubartowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu 10-latka na rowerze przez pojazd osobowy.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 10-latek poruszający się na jednośladzie chciał zawrócić na jezdni. Nie upewnił się on jednak przed wykonaniem manewru czy ma taką możliwość i podczas skrętu wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód marki Citroen. Wówczas doszło do potrącenia chłopca.

Dziecko z obrażeniami ciała zostało przetransportowane do szpitala. 71-letni kierujący citroenem był trzeźwy. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. Policja Lubartów)

6 komentarzy

 1. Przejeżdżając obok (właściwie wyprzedzając) 10-latka na rowerze/80-latki na rowerze/menela (w każdym wieku) na rowerze lub bez roweru trzeba założyć, że wszystko może się wydarzyć.
  Polecam wyobrazić sobie, że omijamy/wyprzedzamy kombajn/ciężarówkę i dokonywać takich manewrów w odległości 2-3 metrów od takich uczestników ruchu drogowego i przy niewielkiej różnicy prędkości, by w każdej chwili móc zatrzymać pojazd.

  • A co to rowerzysty, to gdyby już nie to, że został ukarany (potrąceniem) to opiekunom należy się kumulacja mandatów:
   -kierowanie pojazdem bez uprawnień (brak Karty Rowerowej)
   -zawracanie w niedozwolonym miejscu (linia ciągła)
   -nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu podczas zawracania
   -spowodowanie kolizji

 2. Haha tak juz jest z rowerzystami. Oni sa niezniszczalni, maja pancerne ramy. Nie ma potrzeby spojrzenia czy cos jedzie
  Motto rowerzystwo: JESTEMY NIESMIERTELNI – Przepisy Ruchu Drogowego? Haha Nas to nie dotyczy.. To Wy macie na Nas uwazac.

  Mam chociaz nadzieje, ze ten maly gnojek ma polamane nogi i jest uziemiony na kilka tygodni.
  Dzisiaj lekcja musi zabolec, zeby czegos kogos nauczyc

 3. Ty Franiu to nie masz mózgu i lepiej się zamknij jak masz pisać te durnoty.

 4. Sam wjechał,to jak został potrącony.?Następne wp.

 5. Sam wjechał,to jak został potrącony.?Następne wp.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo