Piątek, 29 marca 202429/03/2024
690 680 960
690 680 960

W piątek odbędzie się Wiosenna Masa Krytyczna po hasłem „Wspieramy rowerową przedsiębiorczość”

Zapraszamy na piątkową Wiosenną Masę Krytyczną, która rozpocznie się 30 marca o godz. 18 na Placu Litewskim. Tym razem rowerzyści będą wspierać rowerową przedsiębiorczość w Lublinie.

– Uważamy, że mobilne biznesy rowerowe budują klimat naszego miasta, zwłaszcza w osi traktu królewskiego, gdzie budzą największe zainteresowanie mieszkańców. Zachęcamy wszystkich do wspólnej przejażdżki rowerowej. Trasa przejedzie, w spokojnym tempie, ulicami Śródmieścia i bulwarem nad Bystrzycą – informują organizatorzy.

Tym razem rowerzyści chcą tym włączyć się w szerszą dyskusję o przyszłości rowerów towarowych i rowerowych małych biznesów – w rejonie Starego Miasta, Deptaka i Placu Litewskiego.

– Chcemy przekonać urzędników i radnych, że takie przedsięwzięcia pozytywnie wpłyną na Śródmieście i wzmocnią wizerunek Lublina. Zapraszamy na Plac Litewski wszystkich, którym zależy by rowery miały swój udział w krajobrazie naszego traktu królewskiego. Spotkamy się z przedstawicielem rowerowej gastronomii i zgłosimy nasze propozycje dla rozwiązania problemu. Przejedziemy też na bulwar nad Bystrzycą, by rozjechać resztki śniegu – wyjaśnia Jacek Śliwiński jeden z organizatorów przejazdu.

Lubelska Masa Krytyczna to wspólny, spontaniczny przejazd rowerowy ulicami miasta. Zwraca uwagę na problemy rowerzystów i podkreśla ich obecność w życiu miasta.

Odbywa się w każdy ostatni piątek miesiąca. W Lublinie tradycyjnie rozpoczyna się na Placu Litewskim o godzinie 18:00, a kończy pod Ratuszem na Placu Łokietka. Tempo przejazdu to około 12 km/h, a więc takie aby wszyscy rowerzyści czuli się komfortowo. Masa Krytyczna nie ma jednego, określonego organizatora choć w jej promocję zaangażowane są lubelskie organizacje rowerowe takie jak Porozumienie Rowerowe, Rowerowy Lublin oraz inne grupy rowerowe i wszyscy chętni rowerzyści.

Jest to społeczna, oddolna inicjatywa. Każdy uczestnik powinien zadbać, by jechać zgodnie z przepisami i by jego rower spełniał wymagania kodeksu drogowego. Trasa przejazdu i miejsce zgromadzenia są uprzednio zgłaszane do Urzędu Miasta.

2018-03-30 06:29:17
(fot. nadesłane)

25 komentarzy

  1. Z tymi cyglizdami to już zakrawa

  2. Kiedy zostanie przywrócony obowiązek posiadania karty rowerowej? Niedługo ta masa krytycznie upośledzona wyjedzie w większej ilości na ulice i będzie trzeba uważać żeby świętej krowy nie zaczepić lusterkiem. Bo poruszać się w ruchu miejskim to rzadko który potrafi

  3. Dawajcie jeszcze więcej waszych wymiocin.Na święta jak znalazł.Przecież się wyspowiadacie i będzie Wam odpuszczone,a potem od nowa.

    • to nie są żadne wypociny,to są fakty!grupa próżniaków uzurpuje sobie prawa jakie im się w żadnym wypadku nie należą,podatek drogowy? brak!OC?brak!kultura jazdy?brak!znajomość przepisów ? brak! a mniemanie o sobie?ho,ho! i nie mieszaj spowiedzi z grupą rowerowych próżniaków!
      Ps.
      sam jeżdżę rowerem, i jestem ateistą

Z kraju