Zwarcie instalacji elektrycznej przyczyną pożaru domku letniskowego

Na terenie gminy Cyców doszło do pożaru drewnianego domku letniskowego. W akcji gaśniczej udział brało siedem zastępów straży pożarnej.

Do pożaru doszło w nocy z czwartku na piątek na terenie gminy Cyców w powiecie łęczyńskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze domku letniskowego.

Ogień zauważył właściciel posesji, po czym zaalarmował służby. W akcji gaśniczej udział brało siedem zastępów straży pożarnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru prawdopodobnie doszło w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Ogień strawił poddasze wraz z wyposażeniem oraz część parteru.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność szczególnie przy korzystaniu ze sprzętu elektronicznego oraz o kontrolowanie instalacji elektrycznych, gazowych, wentylacyjnych czy kominowych, których wadliwe działanie jest częstą przyczyna pożarów.

(fot. Policja Łęczna)

2 komentarze

 1. co to znaczy zwarcie instalacji elektrycznej ? połączenie L z PE w sposób trwały ? czy TZW upłynność izolacji ? zawsze pasjonowało mnie tłumaczenie . Skoro było zwarcie to płynie prąd zwarcia , i to płynie bardzo duży zazwyczaj przekraczający nadprądowe i co żaden nie zadziałał aż do stacji trafo ? jak nie to nie jest zwarcie instalacji elektrycznej , nie czepiam się redakcji taki otrzymali komunikat raczej oczekuję fachowego wytłumaczenia , bo mam wrażenie ,że to stwierdzenie nie nic wspólnego z rzeczywistością …. i to zwykły slang lub gwara lub niewiedza

  • Wreszcie wypowiedź fachowca. Dobrze dobrane zabezpieczenia do przekrojów przewodów + wyłączniki p.porażeniowe i instalacja się pali? Bzdura. Tylko do protokołu coś trzeba wpisać, najprościej – zwarcie instalacji elektrycznej i z głowy. Chyba, że instalację robił jakiś złota rączka od wszystkiego za flachę, żeby tylko było taniej.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7507zł -0.01%
  • GBP 5.1516zł 0.55%
  • EUR 4.5468zł -0.06%
  • CHF 4.2215zł 0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL