Zwarcie instalacji elektrycznej przyczyną pożaru domku letniskowego

Na terenie gminy Cyców doszło do pożaru drewnianego domku letniskowego. W akcji gaśniczej udział brało siedem zastępów straży pożarnej.

Do pożaru doszło w nocy z czwartku na piątek na terenie gminy Cyców w powiecie łęczyńskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze domku letniskowego.

Ogień zauważył właściciel posesji, po czym zaalarmował służby. W akcji gaśniczej udział brało siedem zastępów straży pożarnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru prawdopodobnie doszło w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Ogień strawił poddasze wraz z wyposażeniem oraz część parteru.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność szczególnie przy korzystaniu ze sprzętu elektronicznego oraz o kontrolowanie instalacji elektrycznych, gazowych, wentylacyjnych czy kominowych, których wadliwe działanie jest częstą przyczyna pożarów.

(fot. Policja Łęczna)

Zobacz również

2 komentarze

 1. co to znaczy zwarcie instalacji elektrycznej ? połączenie L z PE w sposób trwały ? czy TZW upłynność izolacji ? zawsze pasjonowało mnie tłumaczenie . Skoro było zwarcie to płynie prąd zwarcia , i to płynie bardzo duży zazwyczaj przekraczający nadprądowe i co żaden nie zadziałał aż do stacji trafo ? jak nie to nie jest zwarcie instalacji elektrycznej , nie czepiam się redakcji taki otrzymali komunikat raczej oczekuję fachowego wytłumaczenia , bo mam wrażenie ,że to stwierdzenie nie nic wspólnego z rzeczywistością …. i to zwykły slang lub gwara lub niewiedza

  • Wreszcie wypowiedź fachowca. Dobrze dobrane zabezpieczenia do przekrojów przewodów + wyłączniki p.porażeniowe i instalacja się pali? Bzdura. Tylko do protokołu coś trzeba wpisać, najprościej – zwarcie instalacji elektrycznej i z głowy. Chyba, że instalację robił jakiś złota rączka od wszystkiego za flachę, żeby tylko było taniej.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online