690 680 960

Zwarcie instalacji elektrycznej przyczyną pożaru domku letniskowego

Na terenie gminy Cyców doszło do pożaru drewnianego domku letniskowego. W akcji gaśniczej udział brało siedem zastępów straży pożarnej.

Do pożaru doszło w nocy z czwartku na piątek na terenie gminy Cyców w powiecie łęczyńskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze domku letniskowego.

Ogień zauważył właściciel posesji, po czym zaalarmował służby. W akcji gaśniczej udział brało siedem zastępów straży pożarnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru prawdopodobnie doszło w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Ogień strawił poddasze wraz z wyposażeniem oraz część parteru.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność szczególnie przy korzystaniu ze sprzętu elektronicznego oraz o kontrolowanie instalacji elektrycznych, gazowych, wentylacyjnych czy kominowych, których wadliwe działanie jest częstą przyczyna pożarów.

(fot. Policja Łęczna)

2 komentarze

  1. co to znaczy zwarcie instalacji elektrycznej ? połączenie L z PE w sposób trwały ? czy TZW upłynność izolacji ? zawsze pasjonowało mnie tłumaczenie . Skoro było zwarcie to płynie prąd zwarcia , i to płynie bardzo duży zazwyczaj przekraczający nadprądowe i co żaden nie zadziałał aż do stacji trafo ? jak nie to nie jest zwarcie instalacji elektrycznej , nie czepiam się redakcji taki otrzymali komunikat raczej oczekuję fachowego wytłumaczenia , bo mam wrażenie ,że to stwierdzenie nie nic wspólnego z rzeczywistością …. i to zwykły slang lub gwara lub niewiedza

    • Wreszcie wypowiedź fachowca. Dobrze dobrane zabezpieczenia do przekrojów przewodów + wyłączniki p.porażeniowe i instalacja się pali? Bzdura. Tylko do protokołu coś trzeba wpisać, najprościej – zwarcie instalacji elektrycznej i z głowy. Chyba, że instalację robił jakiś złota rączka od wszystkiego za flachę, żeby tylko było taniej.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce