690 680 960

Znicze, kwiaty oraz trumna pod biurami PiS w Lublinie. Kolejny protest kobiet w Lublinie (zdjęcia)

Kilkaset osób przyszło w niedzielę wieczorem pod biura Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie. Zapalili znicze, przynieśli wiązanki z napisem „Ostatnie Pożegnanie”, a także trumnę.

W niedzielę w Lublinie odbył się kolejny protest kobiet. Uczestnicy wyruszyli z placu litewskiego, po czym przy dźwiękach marsza żałobnego przeszli na ul. Królewską, gdzie przed siedzibą PiS złożyli kwiaty i zapalili znicze. Na wiązankach nie brakowało napisów m.in. „Ostatnie pożegnanie” czy też „Je…ć PiS”. Przyniesiono również wykonaną z tektury trumnę z hasłem „PiS Wasz koniec nasz początek”. Tym razem w trakcie przemarszu nie było żadnych okrzyków.

– Chciałbym żebyśmy zdawali sobie wszyscy sprawę z jednej rzeczy, że to my tutaj dzisiaj kultywujemy naszą, nie tylko polską tradycję, przekazywaną nam od pokoleń. To my dzisiaj tutaj zachowujemy poziom stosowny do dzisiejszego święta i to my dzisiaj pokazujemy, że mamy klasę, którą potrafimy dostosować do sytuacji. Kiedy trzeba głośno krzyczeć, będziemy głośno krzyczeć, ale kiedy trzeba uszanować to, że inni ludzie dzisiaj chcą spędzić czas z rodzinami, czy to w zadumie i powadze wspominać swoich bliskich, możemy to uszanować – wyjaśniali uczestnicy.

Dodawali również, że że nie reagowali na zaczepki, jakie spotykały ich po drodze, gdyż nie o to tutaj chodzi. A zaczepianie i obrażanie uczestników było nie na miejscu. Przypomnieli też słowa minister Jadwigi Emilewicz, która powiedziała, że kobieta w ciąży traci swoją wolność, czy też słowa radnego PiS z Kraśnika, który określił płód jako własność Boga.

Kolejne przemawiające osoby wskazywały, że pora już pożegnać rząd, który dobro Polek i Polaków „przekłada ponad chorą rządzę władzy”. Jak podkreślano, obecnie ochrona zdrowia padła, gdyż nie ma kto leczyć pacjentów, a w 2017 roku rządzący mówili lekarzom, że jeżeli coś im się nie podoba, to mogę wyjeżdżać. Przypomniano również, że rocznie na utrzymanie kościoła przekazywane jest z kasy państwa od 2 do 3 miliardów złotych, z kolei zasiłek dla osoby niepełnosprawnej wynosi 1400 zł miesięcznie i to tylko pod warunkiem że osoba ta nie podejmie żadnej pracy.

-Ta trumna jest symbolem naszego dzisiejszego marszu, ta trumna jest symbolem tego, że właśnie świętujemy pogrzeb Prawa i Sprawiedliwości, bo jak wiadomo, jednym z postulatów Strajku Kobiet jest obalenie rządu – dodawali przemawiający.

Zgromadzenie zabezpieczali policjanci, nie dochodziło jednak do żadnych incydentów.

(fot. lublin112)

125 komentarzy

 1. Czytając napisy na tabliczkach jeszcze bardziej mnie umacniają w przekonaniu że strajkują ( PUTANY)

 2. Praktycznie cała Polska bierze udział w protestach. Tyko garstka popapranow, starych dewot, księży czy ich pomagierow. Niebierze udziału w protestach .

 3. Skowyt psychoprawactwa w komentarzach – złoto

 4. Słuchać kwik złości . Kwiczą ci wszyscy którzy mają interes w tym aby pis by nadał przy władzy. Ogólnie cały KLER oraz wszyscy związani rodzinami i różnego typu układami. Reszta która ich popiera to durnie,motloch kupiony 500plus.

 5. to garstka gówniarzy,która nie chodzi do szkól nudzi sie i wychodzi. te barany nawet nie wiedzą o co chodzi ale protestują. Za komuny dostali by wp….l zanim by doszli.

  • Gówniarzy ?? Przecież widać na zdjęciach całego kraju że to normalni ludzie! Setki tysięcy osób.Całe rodziny z dziećmi. Wszyscy uczestniczą w protestach! No Może oprócz księży i ciemnej wiochy PiS.

   • jeszcze będziesz błagał księdza o ostatnie namaszczenie, a wcześniej chłopa o kartofle i mięso

 6. Oni już czują na plecach oddech wkur….. Narodu. Młodzież, ludzie wykształceni to jest trzon przyszłość elita Panstwa. Ale jest też i motloch. Motłoch poszedł do wyborów i teraz mamy co mamy. Mniejszość wybrała PiS który rządzi.

  • Narodu??? Mów za siebie łajzo. Temat aborcji to tylko pretekst! Jakbyś uważnie czytał czego domagają się te lewackie i feministyczne organizatorki strajku zamiast bawić się codziennie swoim wibratorem, to byś inaczej teraz pisał. Ich postulaty to demoralizacja społeczeństwa i seksualizacja naszych dzieci oraz akceptacja wszelkich zboczeń z zachodu. Może i jesteśmy „motłoch” ale chociaż zdrowy i myślący, nie to to degeneraci seksualni jak w przypadku tutaj ciebie.

   • gnoju.Nieublizaj setkom tysięcy kobiet. Motłoch i kler niebedzie dyktował jak maja żyć Polki. I niebeda rodzic uszkodzonych płodów, zdeformowanych które itak umrą. Wy popaprancy wolicie pedofilow w sutannie.

 7. Żebyście robili takie trumny dla swoich dzieci i ukochanych.

 8. Albercik po naturalizacji

  !!!!! Zalegalizować petting oraz partenogenezę !!!!

  Liga rządzi !
  Liga radzi !
  Liga nigdy was nie zdradzi !!!!

Kursy walut

 • USD 4.3043zł -0.47%
 • GBP 5.3177zł -0.23%
 • EUR 4.6801zł -0.1%
 • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas