Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Znęcał się nad żoną, zranił ją nożem. Trafił do tymczasowego aresztu

48-letni mieszkaniec Puław trafił do aresztu na okres trzech miesięcy za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją żoną. Podczas awantury, którą wszczął, mężczyzna zranił kobietę nożem. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę po południu w Puławach. Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej, podczas której mąż zranił żonę nożem. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającą oraz jej męża. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

W trakcie dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych, policjanci ustalili, że od stycznia tego roku 48-latek znęcał się nad swoją małżonką zarówno psychicznie, jak i fizycznie, w trakcie awantur ją wyzywał, krytykował, a w dniu interwencji zranił ją nożem. Po przesłuchaniu świadków i opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej, policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut znęcania się nad żoną.

Następnie funkcjonariusze wystąpili do prokuratora z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją puławskiego sądu, 48-latek trafił do tymczasowego aresztu na najbliższe 3 miesiące, a za popełnione czyny może grozić mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Prawo zabrania stosowania przemocy i krzywdzenia swoich bliskich. Jesteś świadkiem/ofiarą przemocy? Nie bój się reagować lub prosić o pomoc. Zgłoś sprawę na Policję lub do instytucji zajmującej się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. 

(fot. Policja Puławy)

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo