690 680 960

Znaleziono zwłoki pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej. Mężczyzna samowolnie opuścił ośrodek

Zaginiony w poniedziałek pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej w Stężycy Nadwieprzańskiej nie żyje. Jego zwłoki zostały odnalezione w sąsiedniej miejscowości. Teraz trwa ustalanie przyczyn śmierci mężczyzny.

Tragicznie w skutkach zakończyła się ucieczka pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej w Stężycy Nadwieprzańskiej koło Krasnegostawu. O tym, że mężczyzna oddalił się z ośrodka, zorientowano się w poniedziałek po godzinie 16. O wszystkim powiadomiona została policja.

Funkcjonariusze po ustaleniu wszystkich okoliczności zdarzenia, jak też stanu zdrowia mężczyzny orzekli, iż może istnieć zagrożenie dla jego życia. Dlatego też rozpoczęto zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Do działań ruszyło kilkudziesięciu policjantów i strażaków.

O pomoc poproszono Ochotniczą Służbę Ratowniczą z Lublina oraz Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Wykorzystywano śmigłowiec, drona wyposażonego w kamerę termowizyjną, a także psa tropiącego.

Następnego dnia po godzinie 8 natrafiono na zwłoki zaginionego mężczyzny. Znajdowały się one w sąsiedniej miejscowości, w Stężycy Łęczyńskiej. Na razie nie są jeszcze znane okoliczności śmierci pensjonariusza. Wiadomo jednak, że to nie było pierwsze jego oddalenie z ośrodka. Dokładne przyczyny zgonu mężczyzny wyjaśni sekcja zwłok.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

3 komentarze

  1. Po co te kity dron=piess… było okrić treść..pozdro.;)

  2. Teraz cała zmiana do zwolnienia i prokurator. Każdy mieszkaniec dps powinien mieć elektroniczną obrożę. Własnego dziecka nie idzie upilnować a tu kilkanaście osób.

  3. A co robili w tym czasie pracownicy którzy powinni się opiekować podopiecznym!!!Ta sprawa powinna być dokładnie zbadana.

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas