Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Znalazł przy drodze minę przeciwpiechotną. Saperzy zabezpieczyli niewybuch

W minioną sobotę jeden z mieszkańców miejscowości Nowy Uścimów natrafił na pozostałość z czasów II wojny światowej. Na miejscu interweniowali policjanci oraz saperzy.

W minioną sobotę po południu dyżurny lubartowskiej komendy przyjął zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu w miejscowości Nowy Uścimów w powiecie lubartowskim. Z przekazanej informacji wynikało, że jeden z mieszkańców znalazł przy drodze minę przeciwpiechotną.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze faktycznie potwierdzili, że znaleziony przedmiot to najprawdopodobniej mina przeciwpiechotna. Mundurowi zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który zabrał niewybuch do neutralizacji.

Policjanci przypominają i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuch. Takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać, przenosić, czy też rozbrajać. O znalezisku jak najszybciej należy powiadomić policję.

(fot. Policja Lubartów)

6 komentarzy

  1. Solidnie zrobiona , ponad 70 lat i jeszcze się trzyma . Ja bym nie zgłaszał tylko spróbował gdzieś w kolejnę przenieść ??teraz są takie pancerne pojazdy źe nic by nie było , troszkę huku??

  2. Co to jest kolejna?

    • Felek Stankiewicz

      Nie masz źadnej edukacji??? No tak teraz zdalnie uczą wszystkiego . Kiedyś były ” trakty” dziś A4, A2 , kiedyś jeździli wozami , powozami, na kołach zrobionych przez ” Stelmacha”i były kolejny zostawione przez koła , to ślad zostawiony na miękkim gruncie przez koła nawet auta.

  3. Kolejna? Kolejowa!!

  4. Mina przeciwpiechotna. Jak wybuchnie, nie będziesz już mógł chodzić piechotą.