Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Znalazł portfel, w środku była amfetamina. Właściciel zguby nie był zadowolony…

Do lubartowskich policjantów zgłosił się mieszkaniec Lubartowa z informacją, że znalazł portfel. Zostawił go na komendzie, zaś mundurowi odnaleźli właściciela zguby. Jak się okazało w portfelu znajdowały się narkotyki. Wkrótce sprawą 32-latka zajmie się sąd.

Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend na terenie Lubartowa. Mieszkaniec miasta znalazł portfel wraz z dokumentami i pieniędzmi pod jedną z osiedlowych ławek.

– Uczciwy znalazca przyniósł zgubę na komendę. Zastępca dyżurnego przyjął portfel od mężczyzny oraz sprawdził jego zawartość, aby móc dotrzeć do właściciela. Jak się okazało, w środku oprócz pieniędzy i dokumentów, znajdował się także woreczek strunowy z białym proszkiem. Substancja okazała się być amfetaminą – informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Policjanci dotarli do właściciela zguby i poinformowali go o zaistniałej sytuacji znalezienia narkotyków. 32-latek przyznał, że środki należą do niego.

– Mężczyzna odpowie za posiadanie środków narkotycznych przed Sądem, za co zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka.

4 komentarze

 1. Bardzo szybki w nogach

  Wpadł jak śliwka w kompot

 2. Po co menda grzebała w środku? Aby zdobyć dane właściciela wystarczy dowód osobisty, a ten był pewnie na wierzchu po otwarciu portfela.

 3. To, że w przyniesionym przez kogoś na komisariat znalezionym portfelu policja znalazła narkotyki
  nie jest jakimkolwiek dowodem, że należą one do właściciela portfela.
  Równie dobrze ktoś mógł komuś podprowadzić portfel, podrzucić do niego dragi i iść z tym
  „przypadkowo znalezionym” portfelem na pały.

Dodaj komentarz