690 680 960

Znalazł kartę płatniczą i poszedł z nią na zakupy. Szybko się przekonał, że nie warto było

38-letni mieszkaniec Kraśnika znalazł kartę płatniczą należącą do obywatelki Ukrainy i zamiast oddać ją właścicielce, poszedł na zakupy. Dzięki działaniom kryminalnych został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Dodatkowo mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn.

Kilka dni temu na terenie Kraśnika obywatelka Ukrainy zgubiła swoją kartę płatniczą. Gdy ją znalazł mieszkaniec miasta, zamiast ją zwrócić, postanowił wykorzystać kartę do płacenia za papierosy. Tak bardzo mu się to spodobało, że skorzystał z niej kilka razy podczas zakupów.

Policjanci z Kraśnika prowadzący śledztwo ustalili 38-letniego sprawcę. Okazało się, że zostawił kartę w mieszkaniu swojego znajomego. Kiedy policjanci pojechali tam i zapukali do drzwi, z mieszkania uciekł przez okno poszukiwany 48-latek, który był skazany na karę 120 dni pozbawienia wolności. W trakcie pościgu ruszył za nim policjant z kraśnickiego komisariatu, który w końcu doprowadził do jego zatrzymania. W szafie garderobianej w mieszkaniu ujawniono także 41-letniego mężczyznę, który był poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu.

38-latek podejrzany o kradzież z włamaniem, usłyszał z tego tytułu zarzuty. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, karze grzywny w wysokości tysiąca złotych oraz zobowiązał się do naprawienia szkody w wysokości wykorzystanych środków finansowych na koncie.

Przypominamy, że korzystanie z cudzej zagubionej karty płatniczej jest karalne jako przestępstwo kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

(fot. Policja Kraśnik)

8 komentarzy

 1. to i w krasniku sa te ukraince łola boga

  • To pod każdym artykułem znajdzie się komentarz ruskiego trolla? Łola boga!

   • Ameba musi pisać to co putler kazał. Takich ameb napuszczonych na nasz kraj jest wiele, ale zostaną wyłapane.

    • Gdy tylko skończy się działanie ordo juris w naszym kraju (czytaj zostaną oficjalnie zdelegalizowani jak w innych krajach) wszyscy zostaną rozliczeni.

 2. Może mu medal dać a nie karać . W końcu przyczynił się do zatrzymania dwóch poszukiwanych kolesi.

 3. Uciąć obydwie ręce i po problemie

 4. Widać, że twarz myślą nieskalana.

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas